امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137066
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره وضعیت مدیریت بحران، اظهار داشت: بزرگترین حادثه‌ها در کشور ما رخ می‌دهد و باید ...

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره وضعیت مدیریت بحران، اظهار داشت: بزرگترین حادثه‌ها در کشور ما رخ می‌دهد و باید آمادگی لازم را برای مقابله با بحران داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران کشور مسئول مقابله با بحران است، اظهار داشت: این سؤال پیش می‌آید که آیا در صورت بروز حادثه‌ای طبیعی در تهران آمادگی مقابله و رفع آن را دارید که باید گفت: خیر، این آمادگی با توجه به شواهد و قرائن وجود ندارد.

شوهانی بیان داشت: کمک‌رسانی‌ها و حمایت‌ها با تأخیرهای بسیاری در مواقع بحرانی به مردم ارائه می‌شود و نمایندگان نیز باید از لحاظ قانونی حمایت‌های لازم را انجام دهند تا مدیریت بحران منابع لازم را داشته باشند.

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره موازی‌کاری‌ها در بحران اظهار داشت: باید مدیریت بحران یک کاسه شود و در مواقع بحرانی جمع‌بندی لازم را داشته باشند در صورتی که نیاز به تغییر قوانین سازمان نیز اقدام شود.

وی تاکید کرد: باید خلأها برطرف شود و به لحاظ اعتباری نیز در صورتی که ستاد بحران تقویت شود، می‌تواند در مواقع بحرانی بهتر تصمیم‌گیری کند. دستگاه‌های مربوطه در بحران باید تعامل لازم را داشته باشد و برای شهروندان نیز باید فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم ارائه شود. در صورتی که اگر تمامی مجموعه‌ها هماهنگ و در یک راستا عمل کنند، مدیریت بحران چابک‌تر عمل می‌کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه بهتر است بودجه سازمان مدیریت بحران در اختیار وزارت کشور قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها