امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137069
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن موسوی‌چلک گفت: با نهایی شدن بانک اطلاعات مراکز مجاز، مردم اطلاعات این مراکز را به روز از طریق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن موسوی‌چلک گفت: با نهایی شدن بانک اطلاعات مراکز مجاز، مردم اطلاعات این مراکز را به روز از طریق سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری برخی مراکز غیر مجاز پلمپ و عده‌ای مجوزشان باطل شدند، افزود: در این بانک اطلاعات، مشخصات سازمان‌های غیر دولتی فعال در حوزه‌های درمان و کاهش آسیب و فرهنگی و پیشگیری درج شده است. تاکنون نیز 26 استان، اطلاعات سمن‌‌های مجاز استان خود را در این سامانه وارد کرده‌اند که تا پایان سال نیز اطلاعات مابقی استان‌ها وارد و سامانه تکمیل خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: از زمان تکمیل سامانه، به مدت سه ماه (تا خرداد ماه 94) به دستگاه‌های صدور مجوز هم وقت خواهیم داد تا اطلاعات مراکز مربوطه خود را در این سامانه کامل کنند. طبق برنامه در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر رسما اعلام خواهد شد که از این تاریخ به بعد هر موسسه‌ای که اسم و اطلاعاتش در این سامانه وجود ندارد، غیر مجاز می‌باشد.

تشکیل کمیته‌های علمی توسعه مشارکت‌های اجتماعی

موسوی همچنین گفت: یکی از نیازهای دستگاه‌های اجرایی برای سیاست‌گذاری، اجرا و نظارت بهره‌گیری از ظرفیت‌های دینی، فرهنگی و علمی در حوزه وظایف مرتبط است. متاسفانه تعامل مستمر و منطقی بین ظرفیت‌های اجرایی، علمی و دینی کمتر وجود دارد. به همین منظور امسال در سه استان،‌ سه کمیته علمی در استان‌های اذربایجان شرقی،‌ قم و کردستان تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: به‌ منظور بهره‌‌گیری از ظرفیت حوزه دین، کمیته توسعه مشارکت‌های مردم از منظر اسلام در قم تشکیل شده است. در دین الگوهای مشارکت اجتماعی وجود دارد. لذا دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بهره‌‌گیری از ظرفیت موسسات علمی و مذهبی این کار را شروع کرده است.

موسوی ادامه داد: برای تحقق رویکرد اجتماعی شدن موضوع مبارزه با مواد مخدر هم نیاز داریم تا از منابع علمی روز دنیا بهره بگیریم. یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در این امر، سرمایه اجتماعی است. برای بهره‌گیری از ظرفیت علمی کارشناسان و مراکز علمی هم مقرر شده تا دانشگاه آزاد و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه ب مواد مخدر کردستان با همکاری یکدیگر راهبردهای ارتقاء سرمایه اجتماعی و نقش آنها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد بررسی و الگوهای موفق کشورهایی که در این حوزه کار کرده‌اند را استخراج کنند.

وی گفت: همچنین یکی از مولفه‌های سرمایه اجتماعی مشارکت اجتماعی است که به‌منظور دقیق‌تر موضوع، کمیته‌ای در دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با موضوع کمیته علمی توسعه مشارکت‌های اجتماعی با همکاری دانشگاه علمی کاربردی استان و فعالان حوزه اجتماعی تشکیل شد تا راهبردهای جلب مشارکت اجتماعی و تجارب دنیا را در این حوزه استخراج کنند.

موسوی خاطرنشان ساخت: ما سعی کردیم از ظرفیت‌های کشور به خصوص استان‌ها به منظور تحقق رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر استفاده کنیم. به همین منظور از سه استان آذربایجان شرقی، کردستان و قم به‌منظور تحقق این امر استفاده کردیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار