امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137074
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ابوالفضل مهدی‌زاده با بیان این خبر گفت: هسیتروسکوپی روشی مناسب برای تشخیص و درمان بیماری‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ابوالفضل مهدی‌زاده با بیان این خبر گفت: هسیتروسکوپی روشی مناسب برای تشخیص و درمان بیماری‌های داخل رحم (آندومتر) است و در گذشته، قبل از اینکه روش هسیتروسکوپی وجود داشته باشد، پزشکان از فضای داخل رحم بی‌اطلاع بودند و کورتاژ تشخیصی انجام می‌دادند که با با این روش نمی‌توان پولیپ یا فیبروم‌ها را برداشت و چسبندگی‌ها را آزاد کرد ولی امروزه با دستگاه هیستروسکوپ می‌توان وارد فضای رحم شد و 100درصد بیماری‌های آن را تشخیص دهیم و درمان کنیم.

وی افزود: این در حالی است که پیش از این فضای داخل رحم دچار بیماری‌های مختلفی از جمله خونریزی‌های طولانی و شدید بر اثر داشتن پولیپ یا فیبروم می‌شدند که این امر پزشکان را در تشخیص و درمان دچار اشتباه می‌کرد ولی امروزه با هیستروسکوپ می‌توان این بیماری‌ها را به راحتی تشخیص داده و درمان کرد و علاوه بر آن می‌توان با هیستروسکوپ پولیپ یا فیبروم را بدون نیاز به جراحی بزرگ بیرون آورد.

دبیر اولین کنگره بین المللی روش‌های کم‌تهاجمی زنان و مامایی ایران اظهار داشت: در بعضی مواقع فضای داخل رحم دچار چسبندگی می‌شود که این عارضه می‌تواند به دنبال کورتاژهای غیر قانونی، خشن یا به دنبال عفونت‌ها مخصوصاً سل به وجود آید؛ در این مورد زنان نمی‌توانند قاعدگی داشته باشند و علاوه بر این، باردار هم نمی‌شوند.

وی افزود: ولی با استفاده از دستگاه هیستروسکوپ می‌توان به قسمت‌های داخل رحم دسترسی پیدا کرد و نقاطی را که چسبندگی دارند کاملا آزاد و فضای داخل رحم را بازسازی کرد به گونه‌ای که فرد مورد نظر بتواند قاعدگی و بارداری طبیعی داشته باشد.

 مهدی‌زاده درباره دیگر کاربردهای استفاده از هیستروسکوپ تصریح کرد: در مواقعی که مخاط رحم بیش از حد ضخامت پیدا می‌کند و باعث خونریزی می‌شود یا زمانی که فضای داخل رحم (آندومتر) دچار سرطان می‌شود می‌توان به وسیله هیستروسکوپی مشکل بیمار را تشخیص داده و بهترین راه درمان را در پیش گرفت.

 اولین کنگره بین المللی روش‌های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران همزمان با یازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران 16 تا19 دی سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها