امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137080
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم‌ زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا، با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم‌ زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا، با اشاره به ضرورت حفظ باروری در زنان و به ویژه مبتلایان به بیماری‌های سرطانی گفت: امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در حوزه درمان انواع سرطان‌ها صورت گرفته است طول عمر افراد مبتلا افزایش یافته است، متخصصان و پژوهشگران حوزه باروری و علوم مرتبط را بر آن داشته است تا با پیش رو نهادن روش‌هایی برای حفظ باروری مبتلایان به انواع سرطان‌ها و سایر شرایط مؤثر بر قدرت باروری، به ارتقای کیفیت زندگی پس از درمان کمک کنند.
 ظفردوست تأکید کرد: توانایی باروری در جوانانی که هنوز ازدواج نکرده‌اند و فرزندی ندارند یا افراد مبتلا به سرطان پیش از آنکه طی مراحل درمان چون شیمی‌درمانی و ... دچار نازایی شوند از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به طریقی بتوان باروری آنها را جهت فرزنددار شدن در آینده حفظ کرد.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا ضمن اشاره به پیشرفت‌های علم پزشکی در حوزه درمان ناباروری و حفظ باروری، استفاده از روش جدید انجماد بافت تخمدان را از روش‌های حفظ باروری زنان عنوان کرد و افزود: این روش در زنان مبتلا به سرطان و بیماری‌های خودایمن پیش از شروع درمان، در زنانی با سابقه فامیلی یائسگی زودرس، در زنان بالای 35 سال و مجرد برای حفظ باروری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: جهت حفظ باروری در زنان سه روش فریز جنین، انجماد بافت تخمدان و بانک تخمک به کار گرفته می‌شود که با استفاده از این روش‌ها، افراد می‌توانند با استفاده از گامت‌ها یا بافت‌های منجمد و ذخیره شده خود، قدرت باروری در آینده را برای خود حفظ کنند یا در زنانی که ازدواج کرده‌اند و صاحب فرزند هستند و همچنین تصمیم به بچه دار شدن مجدد در سنین بالاتر دارند، فریز جنین‌های تشکیل شده می‌تواند راهکاری مناسب در جهت حفظ توان باروری آنها به شمار رود.
گفتنی است جهت آشنایی زوجین با روش‌های حفظ باروری و بررسی چگونگی استفاده از این روش‌ها به ویژه در زنان، برنامه‌ای با عنوان پایان ناباروری با همکاری مرکز فوق‌تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، امروز شنبه 13 دی سال جاری ساعت 19 از شبکه چهار پخش می‌شود.
افزایش آگاهی زوجین درباره ناباروری، حفظ باروری و بررسی مشکلات پیش روی درمان ناباروری در کشور اعم از مراجعه به مراکز غیر تخصصی درمان و باورهای غلط در درمان ناباروری از مهم ترین اهداف این مرکز است.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها