امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137085
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ «خالد بن حمد آل خلیفه» فرزند پادشاه بحرین به ریاض رفت تا از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ «خالد بن حمد آل خلیفه» فرزند پادشاه بحرین به ریاض رفت تا از «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان عیادت کند.

خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) گزارش کرد که خالد بن حمد به ریاض رفت و از سلامت عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان، اطمینان حاصل کرد.

این خبرگزاری صراحتا اشاره نکرد که خالد بن حمد به دیدن شاه عربستان رفته است یا نه اما نوشت که شاهزاده «متعب بن عبدالله» وزیر گارد ملی عربستان سعودی و پسر ملک عبدالله، از او در ریاض استقبال کرد.

خالد بن حمد، عربستان سعودی را عمق استراتژیک منطقه خلیج فارس خواند و روابط بین دو کشور را برادرانه توصیف کرد.

از طرف دیگر شاهزاد متعب بن عبدالله نیز کشورش و بحرین را به مثابه یک کشور توصیف کرد.

تماس رئیس جمهوری سابق لبنان

همچنین «میشل سلیمان» رئیس جمهور سابق لبنان نیز با برقراری تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با شاهزاده «سلمان بن عبدالعزیز» و «متعب بن عبدالله» وزیر گارد ملی و فرزند پادشاه عربستان جویای احوال پادشاه 90 ساله عربستان شد و برای وی آرزوی بهبودی کرد.

روز پنجشنبه نیز، یک روز پس از انتقال ملک عبدالله به بیمارستان، «محمد ششم» شاه مغرب نیز با تماس تلفنی با «سلمان بن عبدالعزیز» ولی‌عهد عربستان، جویایی آخرین وضعیت جسمانی ملک عبدالله شد.

چهارشنبه گذشته در آخرین روز سال 2014، دیوان پادشاهی عربستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاه برای اجرای آزمایش‌ و معاینات پزشکی به بیمارستان شهرک پزشکی «ملک عبدالله» در ریاض منتقل شده است. این اولین بار بود که خبر حضور پادشاه عربستان در بیمارستان به بهانه معاینه به طور فوری در رسانه‌های سعودی بازتاب داده شد.

همزمان با انتشار این خبر، موج جدید شایعات درباره مرگ او و از طرفی دیگر، تحلیل‌های متعدد درباره جنگ داخلی بر سر قدرت در عربستان اوج گرفت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها