امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137089
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر پیشین یونان روز جمعه از تصمیم خود برای تشکیل حزب ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر پیشین یونان روز جمعه از تصمیم خود برای تشکیل حزب جدید بمنظور  حضور در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «جورج پاپاندرئو» روز جمعه در اظهاراتی از تصمیم خود برای تشکیل حزبی جدید  برای حضور در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور در فاصله زمانی سه هفته‌ای باقی مانده تا برگزاری آن خبر داد.

بر اساس این گزارش، تصمیم پاپاندرئو در حالیست که این تصمیم هم‌اکنون خشم سوسیالیست‌های «پاسوک» را که وی عضو و نماینده آن است، برانگیخته است.

پاپاندرئو طی پیامی در سایت اینترنتی شخصی خود نوشت: «هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده که نیروهای ترقی‌خواه ما گام‌های بزرگی بردارند تا همگی خانه‌ای سیاسی بر پایه اصول ترقی‌خواهانه خود بسازیم.»

پس از ناکامی سه باره پارلمان یونان در تعیین رئیس‌‌جمهور جدید این کشور، انتخابات پارلمانی این کشور پیش از موعد برگزار خواهد شد.

«آنتونیس ساماراس» نخست‌وزیر یونان که می‌بایست از زمان ناکامی سه باره پارلمان در انتخاب رئیس‌جمهور طی مدت 10 روز اقدام به انحلال پارلمان این کشور کند، 25 ژانویه (5 بهمن) را برای برگزاری انتخابات زودهنگام و پیش از موعد پارلمانی پیشنهاد کرده است.

برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در یونان در حالی صورت خواهد گرفت که دو دور قبلی انتخابات در پارلمان یونان منجر به حد نصاب آراء کافی برای تعیین رئیس‌جمهور منجر نشد.

یونان یا بحران اقتصادی دست به گریبان است و برای حل مشکلات مالی‌ خود از نهادهای جهانی وام گرفته است.

طبق گزارش‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته در یونان، مردم این کشور احتمالا در انتخابات پارلمانی آتی به حزب چپگرای «سیریزا» که مخالف ادامه سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت آتن است، رأی خواهند داد.

این در حالیست که کشورهای منطقه یورو از سوی دیگر خواستار آن هستند که یونان همچنان در منطقه یورو باقی بماند و سیاست‌های ریاضتی دولت آتن برای خروج این کشور از بحران همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها