امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137092
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
«صفوان عکاش» عضو شورای مرکزی کمیته هماهنگی ملی سوریه (مخالف) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید ...

«صفوان عکاش» عضو شورای مرکزی کمیته هماهنگی ملی سوریه (مخالف) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد که این کمیته درباره دعوت‌های وزارت خارجه روسیه از بیست و هشت نفر از شخصیت‌های معارض برای حضور در مذاکرات مسکو به منظور حل بحران سوریه ملاحظاتی دارد.

وی افزود: روسیه از «حسن عبدالعظیم» رئیس کمیته هماهنگی و «عارف دلیله» از اعضای کمیته را برای حضور در نشست مسکو دعوت کرده است در حالی که درست این بود که از کمیته‌های مخالف به صورت کلی و نه شخصی دعوت به عمل می‌آمد.

عکاش درباره نقش ایران برای حل بحران سوریه گفت: در نشست ائتلاف مخالفان سوریه در قاهره بر این موضوع توافق شد که ایران در هرگونه راه حل سیاسی مطرح برای بحران سوریه حضور داشته باشد چرا که توافق منطقه و جامعه بین‌المللی برای حل بحران ضروری است و ایران کشوری بزرگ و وزنه‌ای قدرتمند است که نبودن آن غیرمنطقی است.

این مخالف سوری درباره حضور هیئت مخالفان در مذاکرات مسکو گفت: نشست‌های قاهره تاکنون درباره تشکیل هیئتی یکپارچه از مخالفان به نتیجه‌ای نرسیده است.

وی افزود: مخالفان سوریه آماده‌اند که بحران سوریه را از طریق راهی حل و فصل کنند که ممکن است یکی از گروه های تروریستی همچون داعش و جبهه النصره مانع عملی شدن آن شوند اما ارتش سوریه می‌تواند در صحنه نبرد با تروریست‌ها حافظ این راه حل باشد.

صفوان عکاش تصریح کرد: طیف‌های مخالفان سوری معتقدند که تنها پس از توافقی ملی بر سر دموکراسی و مبارزه با تروریسم، سرکوب نهایی تروریست‌ها در صحنه نبرد قطعی خواهد شد.

وی درباره برکناری بشار اسد به عنوان شرطی برای هر راه حل سیاسی در سوریه گفت: کمیته هماهنگی و دیگر گروه‌های مخالف بدون هیچ پیش شرطی به مسکو می روند زیرا قرار است ملاقاتی بدون گذاشتن پیش شرط باشد.

عکاش افزود:کمیته هماهنگی و ائتلاف مخالفان اعلامیه قاهره را که شامل شش بند است مد نظر خود دارند و اخبار حاکی از تمایل مخالفان برای تشکیل شورای نظامی مشترک بین ارتش و افراد مسلح یا کناره‌گیری رئیس جمهور از قدرت یا هرگونه اصلاحاتی در قانون اساسی مردود است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها