امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137098
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن پاک‌آیین سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با مجله ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن پاک‌آیین سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با مجله «گنجلیک نیوز& raquo; روابط سیاسی تهران - باکو را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: تماس‌های متمادی و سفرهای متقابل مقامات بلندپایه دو کشور و حمایت متقابل از یکدیگر در سازمان‌های بین‌المللی گواه بارزی بر سطح بالای روابط سیاسی فیمابین است.

وی تعداد سفرهای متقابل مقامات دو کشور در سال 2014 را قابل توجه خواند و افزود: در این سال غیر از چهار دیدار روسای جمهور دو کشور، بیش از 10 سفر در سطوح معاون رئیس جمهور، معاون نخست وزیر و وزیر بین دو کشور انجام شده است.

پاک‌آیین با تأکید بر اینکه به خاطر اراده سیاسی مسئولان دو کشور امروز امکانات بسیار خوبی برای همکاری در زمینه اقتصادی فراهم شده، گفت: در سایه فعالیت مستمر کمیسیون مشترک اقتصادی، در زمینه‌های نفت و گاز، برق، مبادله گاز، کشاورزی و گردشگری تدابیر لازم برای توسعه همکاری‌های دو کشور اتخاذ شده است.

سفیر کشورمان در آذربایجان گفت: دو کشور برای اجرای طرح‌های جدید و ایجاد کریدور حمل و نقل «شمال-جنوب» تلاش می‌کنند و تکمیل این کریدور نه تنها برای آذربایجان و ایران، بلکه برای تمام منطقه با اهمیت است.

پاک‌آیین تداوم دوستی و همکاری بین ایران و آذربایجان را عاملی مهم برای ثبات منطقه خواند و افزود: هر دو کشور تامین امنیت و ثبات را از عوامل مهم برای توسعه می‌دانند و در این مسیر با یکدیگر رایزنی و همکاری دارند.

وی بر ضرورت حل مسالمت‌آمیز مناقشه قره باغ تاکید کرد و گفت: ما وضعیت کنونی قره باغ را قابل قبول نمی‌دانیم و خواهان آن هستیم که این مناقشه به صورت عادلانه حل و فصل شود.

پاک‌آیین گفت: مناقشه قره‌باغ راه‌حل نظامی ندارد و باید از طریق سیاسی حل و فصل شود، ما هم اگر لازم باشد کمک می‌کنیم و ایران همیشه در کنار جمهوری آذربایجان خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها