امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137102
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت «الوفاق الوطنی» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت «الوفاق الوطنی» بحرین به اتهامات متعدد از جمله تلاش برای براندازی رژیم حاکم در بازداشت قرار دارد، منابع نزدیک به دولت عراق از قصد وزیر خارجه این کشور برای میانجیگری و تلاش برای آزادی این مبارز بحرینی خبر می‌دهند.

به نوشته روزنامه لبنانی «الاخبار»، «صادق المحنه» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون «الاصلاح الوطنی» گفت: «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق به طور رسمی برای میانجیگری در پرونده شیخ «سلمان» از طریق کانالهای دیپلماتیک وارد عمل می‌شود. این مسئله به محض بازگشت جعفری از انگلیس پیگیری خواهد شد.

از سوی دیگر، «نوری المالکی» نخست‌وزیر سابق عراق و معاون کنونی رئیس‌جمهور عراق، جمعه (12 دی) از دولت بحرین خواست تا شیخ سلمان را آزاد کند و به علمای دینی احترام بگذارد.

شیخ علی سلمان روز یکشنبه گذشته پس از ورود به ساختمان تحقیقات جنایی در منطقه العدلیه در حالی که از ورود وکلایش به این ساختمان جلوگیری شده بود، بازداشت شد.

این اقدام رژیم بحرین با واکنش‌های زیادی در داخل و خارج از بحرین مواجه شد و طی روزهای اخیر مردم در این کشور با برگزاری تظاهرات اقدام رژیم آل خلیفه را محکوم کردند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها