امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137107
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات عرب تأکید کرد که فرانسه در کمتر از سه ماه دیگر در لیبی مداخله نظامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات عرب تأکید کرد که فرانسه در کمتر از سه ماه دیگر در لیبی مداخله نظامی خواهد کرد.
روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الأوسط» به نقل از این دیپلمات گزارش داد، دیگر پرسش پاریس این نیست که آیا فرانسه در لیبی مداخله نظامی خواهد کرد، بلکه سوال این است که چه هنگام این کار را انجام خواهد داد.
این دیپلمات با بیان این مطلب افزود: احتمالا فرانسه تا سه ماه دیگر در لیبی مداخله نظامی خواهد کرد.
روزنامه الشرق الاوسط ادامه داد، برخی از منابع عربی و فرانسوی در پاریس گزارش می‌دهند که وزارت‌های دفاع و خارجه اختلاف نظرهایی دارند؛ به گونه‌ای که وزارت دفاع، شدیدا مشتاق حمله نظامی به لیبی است، ولی وزارت کشور اندکی احتیاط را در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش این روزنامه، لیبی در سال 2013 با مالی و سال 2014 با آفریقای میانه وارد جنگ شد، ولی امروز چشم به حمله به لیبی دوخته است؛ مسئله‌ای که علت اشتیاق « ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه برای بازدید از یک پایگاه نظامی قدیمی در دست ساخت را تبیین می‌کند.
بنا بر این گزارش، بازدید وزیر دفاع فرانسه دو پیام دارد: نشان دادن میزان توجه و نگرانی فرانسه از اوضاع لیبی به ویژه جنوب این کشور و دوم، اشاره به این مسئله است که پاریس آمادگی پذیرش همه مسئولیت‌ها را دارد که در واقع به معنای مداخله نظامی است.
انتهای پیام/م
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها