امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137110
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع محلی در مناطق مختلف ریف ادلب واقع در شمال غربی سوریه از گسترش پدیده سرباز گیری ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع محلی در مناطق مختلف ریف ادلب واقع در شمال غربی سوریه از گسترش پدیده سرباز گیری گروه تروریستی تکفیری «داعش» در میان جوانان این منطقه خبر می‌دهند.

در این ارتباط یک منبع محلی از اهالی شهرک «کفر نبل» تصریح کرد، با وجودی‌که از اوایل سال گذشته میلادی داعش از مناطق مختلف ریف ادلب بیرون رانده شده و گروه‌های دیگر تروریستی از جمله «جبهه النصره» جای آن را گرفته‌اند، اما از 2 ماه پیش تاکنون شاهد گسترش پدیده سربازگیری در میان جوانان نقاط مختلف این منطقه توسط عناصر وابسته به داعش و انتقال آنها به شهر «رقه» به عنوان مهمترین پایگاه فعالیت این گروه در سوریه جهت دیدن دوره‌های آموزش نظامی و اعزام به میدان‌های نبرد هستیم.

همچنین تاکنون بیش از 100 خانواده در شهرک کفر نبل از مفقود شدن کودکان و نوجوانان‌اشان که عمدتا در گروه سنی زیر 15 سال قرار دارند، توسط عناصر وابسته به داعش شکایت و تاکید کرده‌اند که تردید ندارند، فرزندان آنها به رقه برده شده‌اند.

این شکایت‌ها و اعتراض‌ها تنها به اهالی شهرک کفر نبل محدود نمی‌شود، بلکه اغلب مناطق ریف ادلب در این مدت شکایات مشابهی داشته و تاکید کرده‌اند که اطمینان دارند، فرزندان آنها پس از ربوده شدن توسط داعش به عراق برده شده‌اند تا در نبردهای این گروه تروریستی تکفیری در این کشور شرکت کنند.

این منابع محلی سوری تاکید می‌کنند که با وجود بیرون رانده شدن داعش از مناطق ریف ادلب، اما این گروه تروریستی تکفیری دارای مزدورانی در این مناطق است که جوانان و نوجوانان این مناطق را به زور یا با وعده و وعید و فریب جذب خود می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها