امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137115
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، متن دعوت‌نامه‌ ارسالی وزارت خارجه روسیه برای اعضای شرکت‌کننده در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، متن دعوت‌نامه‌ ارسالی وزارت خارجه روسیه برای اعضای شرکت‌کننده در نشست مسکو (که قرار است اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود) از ماهیت بحث‌هایی حکایت دارد که قرار است در این نشست‌، درباره «مبارزه با تروریسم» مطرح شود و نشان می‌دهد که از سرنوشت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه سخنی به میان نخواهد آمد.

وبگاه خبری «ارم نیوز» با انتشار گزارشی به گمانه‌زنی درباره محتوای دعوت‌نامه وزارت خارجه روسیه به اعضای شرکت کننده نشست مسکو پرداخت و ادعا کرد، متن دعوت‌نامه روسیه متضمن «مبارزه با تروریسم»، گفت‌وگوی «بدون پیش شرط» بر اساس بیانیه ژنو و اعطای فرصت به همه اقشار جامعه برای «مشارکت در فرآیند همه‌گیر در گفت‌وگوی سوری» است تا بدین ترتیب به راهکاری «بدون مداخله خارجی در امور حاکمیتی» دست یافته شود.

در ادامه این دعوت‌نامه آمده است که گفت‌وگوی احتمالی در اقدامات «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سهیم خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران که در کنفرانس ژنو حضور نداشت، به کنفرانس مسکو دعوت خواهد شد.

بنا بر این گزارش، دیدگاه روسیه همچنین شامل بخشش افسران جدا شده و بازگشت آنها به ارتش و گفت‌وگو برای تشکیل دولت وحدت ملی خواهد بود. در این دولت، ممکن است مخالفان هر کرسی را به دست گیرند به جز، وزارت‌خانه‌های دفاع و کشور که این دو نهاد در اختیار دولت سوریه خواهد بود. همچنین پارلمان سوریه، منحل و انتخابات جدید با نظارت بین‌المللی برگزار خواهد شد؛ به گونه‌ای که پارلمان جدید به «هیئت مؤسسان»ی تبدیل خواهد شد که برآیند آن، قانون اساسی جدید خواهد بود.

ارم نیوز در ادامه مدعی شد، این در حالی است که این دیدگاه نیز با دیدگاه رسمی سوریه هماهنگ خواهد بود که از چهار سال پیش به آن پایبند بود ولی مخالفان با کارشکنی خود مانع از اجرای اهداف دولت سوریه برای مبارزه با تروریسم شدند. از این روی نشست گروه موسوم به «ائتلاف سوریه» نشست‌هایی را در استانبول برگزار می‌کنند تا در قبال دعوت روسیه موضع رسمی اتخاذ کنند.

به گزارش این وبگاه، برخی از ناظران بر این باورند که هدف از برگزاری نشست مسکو، تقسیم مخالفان سوریه است تا از این طریق به آنها بفهماند که هیچ گروه یا نهاد سیاسی یا حزب سوری نخواهد بود که جایگاهی داشته باشد.

به گزارش این وبگاه خبری، یک مخالف سوری نیز از قاهره تأکید کرد که مصر برای ائتلاف و حزب «هیئة التنسیق» شرط گذاشته است که اعضای گروه اخوان المسلمین را از لیست شخصیت‌هایی حذف کند که در نشست‌های 21 و 22 ژانویه قاهره مشارکت خواهند داشت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها