امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137126
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رای الیوم، شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد و وزیر دفاع عربستان ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رای الیوم، شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی در تماس تلفنی با محمد ششم پادشاه مغرب، اسماعیل جیلة رئیس جمهور جیبوتی، عمر البشیر رئیس جمهور سودان، میشل سلیمان رئیس جمهور سابق لبنان و تمام سلام نخست وزیر این کشور آخرین وضعیت جسمانی ملک عبدالله پادشاه عربستان را برای آنها تشریح کرد.

 بنابراین گزارش، ولیعهد 87 ساله عربستان در گفت‌وگو با سران این کشور درباره وضعیت پادشاه سعودی اطمینان خاطر داده و از ابراز نگرانی آنها تشکر کرد.

چهارشنبه گذشته در آخرین روز سال 2014، دیوان پادشاهی عربستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاه برای اجرای آزمایش‌ و معاینات پزشکی به بیمارستان شهرک پزشکی «ملک عبدالله» در ریاض منتقل شده است. این اولین بار بود که خبر حضور پادشاه عربستان در بیمارستان به بهانه معاینه به طور فوری در رسانه‌های سعودی بازتاب داده شد.

هرچند دو روز پس از این مقامات عربستانی اعلام کردند که پادشاه 90 ساله عربستان دچار بیماری ذات الریه است.

همزمان با انتشار این خبر، موج جدید شایعات درباره وخیم بودن و حتی مرگ ملک عبدالله و از طرفی دیگر، تحلیل‌های متعدد درباره جنگ داخلی بر سر قدرت در عربستان اوج گرفت.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار