امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137134
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «علی‌اکبر توپچی» رئیس فرهنگسرای قرآن در نشست خبری دومین ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «علی‌اکبر توپچی» رئیس فرهنگسرای قرآن در نشست خبری دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران که امروز 13 دی‌ماه برگزار شد، اظهار داشت: اولین دوره این مسابقات 5 سال گذشته برگزار شد که به دلیل وجود مشکلاتی ادامه روند این مسابقات به تأ‌خیر افتاد تا اینکه امسال با تأکید حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران دومین دوره این مسابقات را برگزار می‌کنیم.

دلیل ثمردهی جلسات سنتی قرآن

وی با بیان اینکه حمایت از جلسات سنتی قرآن کریم دستاوردهای ارزشمندی داشته است، افزود: جلسات سنتی قرآن کریم یکی از بی‌بدیل‌ترین فعالیت‌های قرآنی به حساب می‌آیند و اگر امروز در سطح جامعه شاهد رشد قرآنی هستیم، به دلیل وجود چنین جلساتی است که عموم چهره‌های برتر قرآنی نیز مولود این جلسات هستند.

توپچی با اشاره به اثرگذاری جلسات سنتی قرآن خاطرنشان کرد: یکی از معیارهای جلسات سنتی قرآن ارتباط مستقیم شاگرد و استاد و همچنین استمرار این جلسات بود که باعث رشد و اثرگذاری این جلسات شد.

وی به حدیثی از پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر (ص) فرمودند: «اعمالی نزد حق محبوب‌ترین است که کم اما ماندگار باشد». جلسات قرآن به این نکته توجه کرده‌ به همین جهت در طول این سال‌ها موفق بوده‌اند.

رئیس فرهنگسرای قرآن در ادامه به تشریح اهداف برگزاری دومین دوره مسابقات قرآن ویژه جلسات قرآنی شهر تهران پرداخت و افزود: این مسابقات با هدف تقویت و حمایت از جلسات قرآن و تشکیل بانک اطلاعاتی این جلسات به همراه اساتید و قرآن‌آموزان برگزار می‌شود.

توپچی شناسایی استعدادهای قرآنی و ارائه برنامه‌های متناسب با این استعدادها را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و گفت: پس از اتمام مراحل نهایی اسامی منتخبان به مجموعه‌های شهرداری اعلام می‌شود تا همکاران ما از این استعدادهای قرآنی در مراسم‌های مختلف بهره بگیرند.

ثبت‌نام مسابقات قرآن تا 15 دی‌ماه ادامه دارد

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دومین دوره مسابقات قرآنی ویژه جلسات قرآنی شهر تهران از 15 آذر ماه آغاز شده است و تا 15 دی ماه ادامه دارد خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در این دوره از مسابقات در تمامی فرهنگسراهای شهر تهران، خانه‌های فرهنگ و کتابخانه‌های وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انجام می‌پذیرد.

توپچی با اشاره به برگزاری این مسابقات در دو مرحله مقدماتی و نهایی گفت: مرحله مقدماتی مسابقات قرآنی ویژه جلسات قرآنی شهر تهران در 5 نقطه 18 و 19 دی ماه برگزار می‌شود و از 20 تا 24 دی ماه اسامی منتخبان به فرهنگسرای قرآن اعلام خواهد شد تا پس از آن راه‌یافتگان به مرحله نهایی 2 و 3 بهمن ماه در فرهنگسرای قرآن به رقابت بپردازند.

رئیس فرهنگسرای قرآن با بیان اینکه اختتامیه این دوره از مسابقات 6 بهمن ماه برگزار خواهد شد ادامه داد: پیشنهاد ما برای برگزاری اختتامیه 6 بهمن ماه است البته به دلیل دعوت از مسئولان ممکن است زمان برپایی اختتامیه به تأخیر بیفتد.

وی با اشاره به اینکه دومین دوره مسابقات قرآنی ویژه جلسات قرآنی شهر تهران در دو مقطع سنی زیر 16سال  و بالای 16 سال در نظر گرفته شده است، گفت: این مسابقات در سه رشته قرائت تحقیق ویژه شاگردان ممتاز جلسات، قرائت صحیح‌خوانی قرآن (سوره‌های مبارکه مؤمنون و انبیاء) ویژه شاگردان فعال و در حال رشد جلسات قرآن و حفظ 5 جزو پیوسته قرآن کریم برنامه‌ریزی شده است.

توپچی با بیان اینکه تمامی شرکت‌کنندگان در دومین دوره مسابقات قرآنی ویژه جلسات قرآنی شهر تهران از جوایز ارزنده‌ای برخوردار خواهند شد افزود: در مرحله مقدماتی به 10 نفر اول هر رشته جوایزی اعطا خواهد شد البته نفرات اول تا سوم جوایز ویژه‌ای خواهند داشت همچنین در مرحله نهایی به منتخبان اول تا پنجم جوایزی اعطا می‌شود.

وی با اشاره به تعداد متقاضیان این دوره از مسابقات قرآن گفت: تاکنون قریب به 6 هزار نفر در این مسابقات شرک کردند که امیدواریم با تبلیغات صورت گرفته این تعداد افزایش یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار