امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137153
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، چندی پیش فراخوان کنگره مجازی شعر وحدت منتشر و از شاعران دعوت شد که در زمینه وحدت اسلامی شعر بسرابند. این فراخوان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، چندی پیش فراخوان کنگره مجازی شعر وحدت منتشر و از شاعران دعوت شد که در زمینه وحدت اسلامی شعر بسرابند. این فراخوان تا روزهای ابتدایی ماه ربیع الاول ادامه داشت و بیش از 350 اثر به دبیرخانه کنگره رسید و این تعداد اثر برای کنگره‌ای با یک موضوع خاص و البته مشکل اتفاق خوبی است و استقبال شاعران را از موضوع وحدت اسلامی و این کنگره نشان می‌دهد.

داوری آثار رسیده به این کنگره با سه تن از اساتید شعر کشور است. حجت الاسلام و المسلمین زکریا اخلاقی، سعید بیابانکی و سید مهدی حسینی که هر سه از چهره‌های شناخته شده ادبیات کشورمان هستند،‌به عنوان داوران این کنگره معرفی شدند و هم اکنون در حال داوری مرحله دوم اشعار هستند.

نظر دو نفر ازاین داوران را در ارتباط با کیفیت اشعار و لزوم حضور شاعران در این عرصه جویا شدیم که حجت الاسلام و المسلمین اخلاقی در این باره گفت: ظاهرا به خاطر تازه بودن موضوع و قدری هم شاعرانه نبود آن است که شعرها تقریبا متوسط است.

وی افزود: با این حال موضوع این کنگره یعنی وحدت اسلامی طرح مورد نیاز و فتح باب مبارکی است. امید است در دوره‌های بعد آثار شاعرانه تری خلق شود.

سعید بیابانکی دیگر داور این کنگره نیز درباره کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه و تولید شعر درباره وحدت اسلامی اظهار داشت: از خواندن شعرهای ارسالی لذت بردم. به همه شاعران تبریک می‌گویم. به خصوص کسانی که شعرشان به لحاظ مضمون سازی و فضاسازی از قدرت بالاتری برخوردار بود.

وی افزود: درست است که موضوع این نوع شعرها باب دندان شعارهای سیاسی است ولی شاعران با نگاهی متفاوت و خلق فضایی شاعرانه، این موضوع به ظاهر سیاسی را به مفهومی انسانی الهی تبدیل کرده‌اند و ای کاش اهل سیاست از اهل ادب بیشتر بیاموزند.‎

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها