امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137157
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این جلسه با حضور حجت الاسلام ابوالمعالی (قائم مقام مرکز بسیج سازمان صدا و سیما)

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این جلسه با حضور حجت الاسلام ابوالمعالی (قائم مقام مرکز بسیج سازمان صدا و سیما) ، یدالله سلطانیان (فرمانده پایگاه بسیج شبکه دو)، مهندس جعفری جلوه (مدیر شبکه دو)، جابری (مدیر بازرسی مرکز بسیج سازمان)، سنگچولی (مدیر فرهنگی و اردوهای مرکز بسیج سازمان)، اسعدی (مدیر فضای مجازی مرکز بسیج سازمان)، صمدی (مسئول تعلیم و تربیت بسیج شبکه دو) و حجت الاسلام مشکی (امام جماعت شبکه دو) ساعت 14:30 در سالن آمفی تئاتر این شبکه برگزار شد.

پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید، یدالله سلطانیان (فرمانده پایگاه بسیج شبکه دو) با اشاره به گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فتنه سال 88 ، درخصوص تشکیل حلقات صالحین گفت: این تشکّل، یک تشکّل نظام مند، معرفتی، بصیرتی و مهارتی است که از اعضا و افراد متخصصی که هریک وظایف معینی دارند تشکیل شده است و در ادامه درخصوص نحوه گروه بندی این حلقات در شبکه و سرگروهها توضیحات مختصری ارائه داد و به اعضای بسیج این شبکه توصیه کرد که حضوری فعال و خالصانه در این تشکّل داشته باشند.

پس از سخنان فرمانده پایگاه بسیج شبکه دو، حجت الاسلام ابوالمعالی درخصوص لزوم تشکیل حلقات صالحین و حادثه نهم دی که یادآور حماسه بزرگ ولایت مداران، خداباوران و دریادلان امت اسلامی علیه وساوس و رگه های شیاطین جن و انس بود، مطالبی را عنوان کرد.

ایشان روز نهم دی را نشانه رشد ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: بروز ایمان و تجلی بصیرت در این روز، میزان رشد ملت ما را تعیین کرد و این رشد واقعاً جای تبریک دارد. همچنین برگزاری این جلسه در شبکه دو نشان دهنده شکفته شدن جلوه های بصیرت و شکوفه های بصیرت در این شبکه است.

وی تصریح کرد: علم مقدمه بسیار خوب و ابزار ارزشمندی است برای اینکه ما در زمره صالحین قرار گیریم چرا که صالحین، انسانهایی رشد یافته، مترقی و متکامل هستند که بر اساس ایمان و دلدادگی به خدای متعال، مراتب رشد را طی کرده‌اند و خدای متعال هم آنها را نسبت به آسیبهای مختلف مصون کرده است.

قائم مقام مرکز بسیج سازمان صدا و سیما ابراز کرد: آنچه برای همگان در جامعه اسلامی ضروری به نظر می رسد، رشد تربیتی، معرفتی، بصیرتی، مهارتی و تخصصی در جایگاهی است که فعالیت می کنند.

وی با اشاره به کلام خداوند متعال به پیامبر اکرم(ص) که فرمودند: «پروردگار من بگو علم مرا افزایش بده تا در جرگه صالحین قرار گیرم.» گفت: زمانی نهضت ها و تمام کشورها یا تحت حمایت بلوک شرق و اتحادیه جماهیر شوروی بودند یا در بلوک غرب و تحت زعامت ایالت متحده آمریکا و امام راحل که خود مصداقی از نور بود، در همان زمان اعلام کردند: «انقلاب ما انفجار نور بود» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی». حال آنکه دشمنان کشورمان، فتنه گری کردند و در غالب صدام و دولت بعث عراق به ایران یورش آوردند تا هشت سال دفاع مقدس را برای ملت ایران به وجود آورند که الحمد الله و المنه غیورمردان و غیورزنان کشورمان، با مقابله در برابر فتنه‌های کشورها مقاومت کرده و این مدت را سپری کردند. پس از آن در سال 88، مردم ما هشت ماه فتنه دیگری را تجربه کردند که به خاطر هم افزایی و آسیب ناپذیری جوانانمان، از این امتحان سربلند بیرون آمدیم.

وی  متذکر شد: فتنه سال 88 فرصتی را برای ولایتمداران فراهم کرد که همان تشکیل حلقات صالحین بود. در این حلقات اگر رشد بصیرتی، معرفتی و تربیتی رشد داده شود، آسیب ها به فرصت های طلایی اینچنینی تبدیل می شود. منتهی در این جلسات نباید به دنبال گزارش، آرائه آمار و فرم خاصی باشیم بلکه آنچه مهم است، انجام کار و وظایف محوله است تا پس از گذشت دوسال از انجام زیرساختهای این تشکل، به موفقیتی چشمگیر دست یابیم.

وی از راه اندازی پورتال صالحین خبر داد و اینکه امکان استفاده از نرم افزار اجرایی اپیلیکیشن هم برای همکاران فراهم خواهد شده و قرار است تمام ثبت نام ها از طریق سامانه جامع سازمان صورت گیرد تا در نهایت حلقات واقعی از صالحین داشته باشیم که به مباحث بصیرتی، معرفتی، تربیتی و مهارتی بپردازند.

مدیر شبکه دو هم با حضور در این مراسم و جمع همکاران بسیجی خاطرنشان کرد: برایم توفیقی بود امروز که همزمان با تجدید عهدهای آدمی با سلسله اولیا و میراث انبیاء است و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یکی از برجسته ترین مواریث انبیا و اهل بیت در جهان امروز است و به تعبیر امام راحل، حفظ آن بر حق هر امری افضل و برتر، در میان همکاران این شبکه حاضر باشم چرا که نهم دی، روزی است که به یادمان می آورد برای حفظ نظام باید چگونه در صحنه عمل حاضر بود.

وی با اشاره به اقدامات جهانیان که فکر می کردند پیش بهارِ بهارهای عربی در ام القرای جهان اسلام، رخ خواهد داد ابراز کرد: آنچه در ماه‌های التهاب سال 88 در ایران گذشت، طرح مقدماتی بود که هم اکنون در جهان عرب رخ داده است اما غافل از آنکه حلقه اصلی اجرای این نقشه در ایران ناکام ماند و نتیجه اش آن شد که چهره غرب معادل تروریسم وحشی داعش شد. پس همواره از خداوند سبحان بخواهیم در شناخت و ثبات قدم یاری گر ما باشد تا هرگز راه را با چاه اشتباه نگیریم.

در پایان جلسه، رمز حلقه صالحین شبکه دو توسط حجت الاسلام ابوالمعالی و مهندس جعفری جلوه برای حضار قرائت شد و بسیجیان این شبکه هم به زیرمجموعه حلقات صالحین درآمدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار