امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137161
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه ...

حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با اشاره به اهمیت برپایی جلسات قرآن در مساجد، اظهار داشت: مهم‌ترین اقدام متولیان مساجد پس از برگزاری نماز برپایی جلسات قرآن است بنابراین مسئولان مربوطه باید نسبت به این امر مهم حساسیت بیشتری داشته باشند و تمامی موانع موجود را رفع کنند.

ثروت 60 میلیاردی مساجد که بی‌استفاده مانده است

وی با بیان اینکه اساتید قرآن نباید به دلیل اجازه ندادن متولیان مساجد برای برگزاری جلسات قرآن مکانی دیگر را اجاره کنند، گفت: ما حق نداریم فعالیت‌های قرآنی را در مکانی خارج از مساجد توسعه دهیم چرا که مساجد بهترین مکان برای گسترش فعالیت‌های قرآنی هستند.

حجت‌الاسلام حشمتی با اشاره به وجود 60 هزار مسجد در کشور، افزود: کشور ما با داشتن 60 هزار مسجد به عنوان ثروتمندترین کشورها است بنابراین ما برای ارتقای برنامه‌های قرآنی ثروت عظیمی داریم که متأسفانه به دلیل کم‌توجهی مسئولان بی‌استفاده مانده است.

وی با بیان اینکه هر مسجد از نظر مکانی ارزشی حداقل یک میلیارد تومان دارد، گفت: حکایت فعالیت‌های قرآنی در مساجد به طوری است که انگار ما 60 هزار میلیارد تومان بودجه در اختیار داریم اما نمی‌توانیم از این بودجه به درستی استفاده کنیم در حالی که امسال که مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیدند باید از این موقعیت اقتصادی در راستای توسعه فرهنگ به خوبی استفاده می‌شد و مسئولان نیز برای تحقق این شعار فعالیت بیشتری می‌کردند.

متولیان مساجد دلیل اجازه ندادن برای برگزاری جلسات قرآن را توضیح دهند

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه من بیش از 2 هزار مسجد را از نزدیک بازدید کردم، خاطر نشان کرد: نزدیک‌ترین فعالیتی که باید در مساجد صورت گیرد برگزاری برنامه‌های قرآنی است اما متأسفانه بی‌تدبیری برخی از متولیان مساجد باعث کم‌رنگ شدن امور قرآنی در خانه خدا شده است بنابراین آنها باید توضیح دهند که چرا اجازه برگزاری برنامه‌های قرآنی را در مساجد نمی‌دهند؟ آیا برنامه مهم‌تری از برپایی جلسات قرآن در مساجد وجود دارد؟

وی در ادامه به دلیل راه‌اندازی مؤسسات قرآن اشاره کرد و گفت: ما به دلیل اینکه نتوانستیم مشکل برگزاری جلسات قرآن در مساجد را برطرف کنیم به فکر تأسیس مؤسسات قرآنی افتادیم در حالی که باید نقص‌های موجود در این رابطه را برطرف کرده تا پس از پر شدن مساجد، مؤسسات قرآنی را تجهیز کنیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها