امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137174
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ نخستین دوره کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی به گام آخر خود رسید و برگزیدگان خود را شناخت. اسامی برگزیدگان و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ نخستین دوره کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی به گام آخر خود رسید و برگزیدگان خود را شناخت. اسامی برگزیدگان و مراحل داوری توسط دبیر علمی جشنواره حجت الاسلام جواد محمد زمانی در یک بیانیه اطلاع رسانی شده است، که در ادامه این بیانیه می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

واعتصموا به حبل الله جمیعاً و لا تفرقوا

«وحدت اسلامی» اندیشه ای قرآنی است که در طی قرون متمادی با تلاش عالمان بزرگ اسلامی رشد کرد و در عصر ما به برکت رهنمودهای حکیمانه‌ی امام خمینی رحمة الله علیه و مقام معظم رهبری جان تازه ای گرفت.

کنگره‌ی مجازی شعر وحدت اسلامی با هدف بهره گیری از هنر مترقی شعر در تحقق و گسترش این اندیشه‌ی ناب شکل گرفت.

حضور مطلوب شاعران سراسر کشور و ارسال آثاری که غالب آنها در روزهای اعلام فراخوان کنگره‌ی مجازی تولید شده بودند نشان از دغدغه‌ی شاعران نسبت به این امر مهم و قرآنی است. تا پایان مهلت فراخوان 354 اثر از سوی 186 شاعر به دبیرخانه ارسال شد که در سه مرحله مورد داوری قرار گرفت.

دبیرخانه به منظور تجمیع و اعمال رأی داوران محترم در اعلام برگزیدگان و لحاظ کردن کیفیت ادبی اشعار ناگزیر به تعیین سه سطح در آثار برگزیدگان شد.

تعداد 2 اثر از هر سه داور بالاترین امتیاز را کسب کردند با میانگین نمره‌ی 85. این دو اثر به طور مشترک برگزیده‌ی سطح اول معرفی شدند.

تعداد 5 اثر از دو داور نمره‌ی بالاتر از 80 و پایین‌تر از 85 کسب کردند که این آثار برگزیده‌ی سطح دوم معرفی شدند.

تعداد 8 اثر میانگین کمتر از 80 و بالاتر از 70 امتیاز را به دست آوردند که ای آثار به عنوان برگزیده‌ی سطح سوم انتخاب شدند.

در مجموع 15 اثر در سه سطح برگزیده شدند. انشاءلله به برگزیدگان سطح اول مبلغ 20 میلیون ریال، به برگزیدگان سطح دوم مبلغ 15 میلیون ریال و به برگزیدگان سطح سوم مبلغ 10 میلیون ریال اهدا خواهد شد.

اسامی برگزیدگان هر سه سطح:

علی اصغر شیری

رضا نیکوکار

محمد میرزایی بازرگانی

محمدجواد شاهمرادی

عالیه مهرابی

محمد زارعی تجره

محمدحسین ملکیان

محمدجواد الهی پور

علی سلیمانی

میثم داودی

علی فردوسی

حسن اسحاقی مهماندوستی

سید مهدی موسوی

ناصر کسایی

محسن کاویانی

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها