امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۴:۵۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1372
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 251
 حجت الاسلام محمد رضا میرتاج الدینی نماینده دولت در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری جلسه ...

 حجت الاسلام محمد رضا میرتاج الدینی نماینده دولت در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری جلسه صد و نهم این ستاد گفت: در این جلسه گزارش بانک مرکزی برای نظارت بر موسسات قرض الحسنه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:بررسی معوقات بانکی در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری است و این ستاد از شروع به کار آن به صورت جدی به دنبال این مسئله بوده است.

نماینده دولت در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: پیش از شروع به کار این ستاد میزان معوقات بانکی 4/23 بود که با شروع به کار این ستاد و تشکیل کمیته معوقات در این ستاد به کمتر از 13 درصد کاهش پیدا کرد.

میرتاج الدینی گفت:در سال 90 این رقم به 1/15 درصد کاهش یافت، اما به دلیل متوقف شدن جلسات این ستاد در سال 91 میزان آن دوباره به 9/16 درصد افزایش یافته است.

حجت الاسلام میر تاج الدینی با اشاره به افزایش رقم معوقات بانکی در سال 91 گفت: متأسفانه به دلیل توقف جلسات ستاد، این رقم در سال 91 به 9/16 درصد افزایش یافته است که به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به دنبال حل این مشکل است و امیدوارم شاهد کاهش معوقات در این حوزه باشیم.

وی همچنین با اشاره به غیبت نمایندگان قوه قضاییه در این جلسات گفت: ما از نمایندگان قوه مقننه و قضاییه برای حضور در این جلسات دعوت می کنیم و امیدواریم آنان نیز در این جلسه حضور پیدا کنند که تاکنون نمایندگان قوه قضاییه در این جلسات حضور پیدا نکرده اند،البته موضوع عدم حضور نمایندگان قوه قضاییه نیز از سوی نمایندگان قوه مقننه پیگیری خواهد شد. 
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها