امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13721
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 85
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محسن صادقی‌فر با اشاره به عملکرد بنادر کشور در دو ماهه سال جاری، ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محسن صادقی‌فر با اشاره به عملکرد بنادر کشور در دو ماهه سال جاری، اظهار داشت: در دو ماهه گذشته 22.5 میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 22.4 میلیون تن بود تغییر محسوسی نداشته است.

وی از رشد 27.5 درصدی ترانزیت غیرنفتی از بنادر کشور در این مدت خبر داد و گفت: در دو ماه اول سال جاری شاهد انجام 4هزار و 600 نفر‌ سفر در بنادر کشور و رشد 54 درصدی سفرهای دریایی ‌بودیم.

* تخلیه کالاهای اساسی در کوتاه‌ترین زمان

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی درباره وضعیت تخلیه کالاهای اساسی در بنادر کشور اظهار داشت: با تشکیل کمیته هماهنگی حمل و نقل کالاهای اساسی از بنادر که بیش از 20 سازمان در آن عضویت دارند‌ اقدامات خوبی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی صورت گرفته که اثرات خوبی را نیز در این بخش نیز داشته است‌.

صادقی‌فر افزود: درحال حاضر و با هماهنگی‌های انجام شده با بخش‌های مختلف و تسهیلاتی که گمرک برای این بخش قائل شده است‌ تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در اولویت است و این کالاها در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بنادر کشور تخلیه و به سمت بازارهای مقصد بارگیری می‌شود.

وی درباره احتمال نگهداری کالاهای اساسی در بنادر به منظور افزایش ارزش افزوده آنها تأکید کرد: با نظارتی که داریم به هیچ وجه اجازه نمی دهیم کالاهای اساسی با این هدف که ارزش افزوده بیشتری پیدا کنند در بنادر کشور نگهداری شوند.

صادقی‌فر ادامه داد: از آنجا که حمل کالاهای اساسی به صورت یکسره است به سرعت تخلیه و با استفاده از کامیون‌ها به سمت بازارهای مقصد بارگیری می شود این در حالی است که ماندگاری طولانی این کالاها در بنادر هزینه بیمه‌ای آنها را نیز افزایش می دهد.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هیچ کالای اساسی در بنادر کشور نمی‌ماند مگر اینکه از نظر سازمان‌هایی چون استاندارد برای مقطع کوتاه نیاز به بررسی و آزمایش داشته باشد.

وی درباره انتقال کالاهای اساسی به بازارهای مقصد اظهار داشت: در سال گذشته و در مقطعی برای بارگیری کالاهای اساسی با کمبود کامیون مواجه شدیم اما با تشکیل این کمیته و اقداماتی که انجام شد این مشکل نیز برطرف شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها