امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137216
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 35
«محمدرضا مسیب‌زاده» مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، ...

«محمدرضا مسیب‌زاده» مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> درباره تعطیلی مدارس قرآن برنامه‌ای اظهار داشت: رویکرد اصلی ما حمایت از فعالیت‌های قرآنی است بنابراین هیچ‌گاه برنامه‌هایی را که خروجی قابل قبولی داشته باشند تعطیل نمی‌کنیم.

هیچ‌گونه فعالیت قرآنی کارآمدی را تعطیل نمی‌کنیم

وی با اشاره به اینکه ممکن است برخی مدارس قرآن برنامه‌ای به دلیل کمبود اعتبارت آموزش فوق‌برنامه قرآن را کاهش داده باشند، افزود: مدارس قرآن برنامه‌ای مدارسی هستند که در کنار آموزش دروس رسمی بین 2 تا 6 ساعت در هفته نیز به آموزش‌های قرآنی می‌پردازند بنابراین این مدارس نمی‌توانند تعطیل شوند و تنها ممکن است برنامه‌های قرآنی آنها کاهش یابد که این کاهش نیز بهتر است صورت نگیرد.

مسیب‌زاده با بیان اینکه مدارس قرآن برنامه‌ای تعطیل‌پذیر نیست، گفت: ما هیچ‌گونه فعالیت قرآنی کارآمدی را تعطیل نمی‌کنیم چرا که آموزش از اهمیت بسیاری برخوردار است البته شاید برخی از فعالیت‌ها به دلیل کمبود بودجه با ضعف‌هایی همراه باشد یا شرایط برای اجرای صحیح برخی دیگر مهیا نباشد اما سعی داریم با تقویت دارالقرآن‌ها و برنامه‌های قرآنی قابل اجرا ضعف‌های قرآنی را برطرف سازیم.

کمبود بودجه موجب تعطیلی 10 هزار مدرسه قرآن شد

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به احیای 600 دارالقرآن در سال جاری، خاطر نشان کرد: 10 هزار مدرسه قرآنی به مدت 3 نیمسال به فعالیت پرداخت اما با توجه به کمبود بودجه فعالیت آنها کم‌رنگ و تعطیل شد اما در مقابل مراکز دارالقرآن برای دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند به عنوان مکمل آموزش‌های جاری مدارس پیش‌بینی شد که با هدف آموزش ویژه دانش‌آموزان نیل به اهداف تربیت قرآنی را دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها