امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137224
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرویس پیامک انبوه همراه اول از روز شنبه با اختلال گسترده در ارسال و دریافت پیامک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرویس پیامک انبوه همراه اول از روز شنبه با اختلال گسترده در ارسال و دریافت پیامک همراه بود و از امروز نیز تا ساعاتی به طور کامل این سرویس متوقف بود.
پیش از این نیز در ماه‌های گذشته شاهد اختلال‌های وسیعی در پیامک انبوه این اپراتور بودیم که پاسخ مشخصی نیز درباره آن اعلام نشد و همچنان کیفیت سرویس پیامک انبوه با مشکلات بسیاری مواجه بود.
درباره اختلال اخیر ، اپراتور مگفا در پاسخ به پیگیری فارس اعلام کرد: از روزگذشته شبکه همراه اول برای ارسال و دریافت اختلال دارد، اما شبکه اپراتورهای ایرانسل و رایتل برقرار است.
همراه اول که البته درباره آغاز این اختلال اطلاع‌رسانی نکرده بود، در پاسخ به پیگیری‌های فارس می‌گوید: از روز گذشته به دلیل به روز‌رسانی نرم‌افزاری در تجهیزات ارسال پیامک انبوه، اختلال ایجاد شده و فعلا به همین دلیل ارسال پیامک انبوه متوقف شده است.
این اپراتور البته می‌گوید که اختلال مربوط به مشترکان عادی نیست.
هرچند در زمان بروز این اختلال درباره پایان به‌روز رسانی و رفع آن زمانی تعیین نشد اما بالاخره ارسال پیامک‌های انبوه این اپراتور از حدود ساعت 11 امروز و بعد از چند ساعت قطعی امکان‌پذیر شد.
افت کیفیت سرویس پیامک انبوه تنها چند روز پس از آن به اوج خود رسید که در ابتدای ماه جاری شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی انبوه و تعاملی، از افزایش 30 درصدی تعرفه پیامک‌های انبوه همراه اول خبر دادند.
در پی این اعلام، همراه اول اعلام کرد: همراه اول تخفیف 20 تا 25 درصدی نرخ پیامک انبوه را برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پیامکی انبوه و تعاملی حذف کرده و از اول دی‌ماه تعرفه را طبق قیمت پایه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (89 ریال فارسی و 222 ریال انگلیسی) محاسبه می‌کند.
همراه اول در حالی به صراحت صحبت از افزایش تعرفه پیامک انبوه  می‌کند که سریال اختلال‌های گسترده پیامک‌های انبوه این اپراتور ادامه دارد. مسئولان بخش پیامک انبوه رسانه‌های خبری با اشاره به اینکه به طور میانگین در هر ماه 2 روز اختلال را در ارسال پیامک انبوه تجربه کرده‌اند، می‌گویند که حتی در صورت نیاز به‌روز رسانی نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری باید اطلاع‌رسانی درباره آن صورت گیرد تا جریان اطلاع‌رسانی پیامکی به ناگاه مختل و یا مسدود نشود.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها