امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137240
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در متن نامه شورای عالی تهیه‌کنندگان خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی آمده است:«شورایعالی تهیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در متن نامه شورای عالی تهیه‌کنندگان خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی آمده است:«شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران ، ضمن تاکید  بر طی مراحل قانونی امور جاری سینمای ایران، خصوصاً در موضوع بی اعتبار کردن «پروانه نمایش» که متولی آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است ،  اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس  شورای اسلامی را به مناظره دعوت می‌نماید».

در ادامه این نامه آمده است:«توضیح اینکه فشارهای وارده بر مسئولان سینمای کشور ، که بی اعتباری مجوزهای قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در پی دارد  ، امنیت سرمایهگذاری در تولید سینمای ملی را از بین می‌برد.

برداشتهای شخصی و نگاه سلیقه‌ای و تعبیر تراشی از فیلمها بهانه‌ای برای محافل خاص می‌شود تا موجب جوسازی و فشار وارد کردن بر مدیران سینمایی و در نتیجه اتخاذ تصمیمات غلط و سپس عذرخواهی شوند،پدیده شومی که دودش به چشم سینمای نجیب ایران میرود و هیچ نفعی برای هیچکس (جز همان محافل خاص) در پی ندارد.         

شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران منتظر اعلام آمادگی اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس،(که قاعدتاً بیش از هر جای دیگری می بایست نگران دورزدن قانون در مملکت باشند) می‌باشد و آمادگی بی قید و شرط خود را برای این مناظره علنی اعلام می‌نماید‌.

شورایعالی تهیه کنندگان به حوزه هنری و شهرداری تهران هشدار می‌دهد که در صورت استمرار بر سیاست های فعلی ، در همکاری با این دو مرکز و فعالیت های  زیر مجموعه آنان تجدید نظر خواهد کرد».

براساس این گزارش، این نامه پس از موضع‌گیری اخیر خانه سینما درخصوص توقیف فیلم خشن و ضدایرانی «خانه پدری» در شرایطی نوشته شده است، که هفته قبل وزیر ارشاد در اظهار نظری به صراحت اعلام کرد:«خانه پدری» فیلمی خشن است که جتی با اصلاح نیز از میزان خشونت آن کم نخواهد شد و تنها مناسب اکران خاص با شرایط سنی است».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار