امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137246
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
ولی‌الله سیف در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سوال که هفته‌هاست بحث افزایش تسهیلات ...

ولی‌الله سیف در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سوال که هفته‌هاست بحث افزایش تسهیلات مسکن مهر در شورای پول و اعتبار مطرح است، آیا این موضوع قرار نیست در شورا بررسی شود، گفت: علی‌رغم اینکه جلسات شورای پول و اعتبار سه‌شنبه‌ها تشکیل می‌شود قصد دارم فردا به طور ویژه این جلسه را تشکیل دهم و نظر مثبت اعضاء را برای افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر جلب کنم.

سیف با تاکید بر اینکه موافق افزایش سقف تسهیلات فردی مسکن مهر است، گفت: متأسفانه مسکن مهر با شیوه تامین منابع مالی غلط بنا شده بود، اما با جلسات خوبی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم قرار شده آثار مخرب آن در حوزه اقتصادی رفع شود.

وی تاکید کرد: برگزاری جلسه فردا به منظور برهم زدن نظم برگزاری جلسات شورای پول و اعتبار نیست اما به هر حال چون این مسئله بسیار مهم است قصد داریم فردا با حضور اعضای شورای پول و اعتبار بحث افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر را در این جلسه مطرح و شاید به تصویب برسانیم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: به هر حال افزایش تسهیلات مسکن مهر در دستور کار شورای پول و اعتبار است و تلاش می‌کنم که نظر مثبت اعضاء را در این خصوص جلب کنم.

سیف در پاسخ به این سوال که دولت قبلی در تحریک تقاضا چندان موفق نبود بنابراین آیا دولت جدید قصد ندارد تقاضای ربخش مسکن را تقویت کند پس نظر شما راجع به پرداخت وام 80 میلیونی مسکن چیست، گفت:بررسی وام 80 میلیون تومانی مسکن در دستور کار شورای پول و اعتبار است، بنابراین هر کس در کشور می‌تواند ایده‌هایی در خصوص رونق مسکن داشته باشد.

وی ادامه داد: بنابراین باید تمام عوامل را در کنار همدیگر بگذاریم و آن را با یکدیگر تطبیق دهیم تا وام 80 میلیونی خرید مسکن را بررسی کنیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم این موضوع به نتایج مثبتی برسد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها