امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137249
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با سازمان محیط زیست در جمع خبرنگاران، گفت:‌ در حال حاضر دانشگاه تهران سرپرست دارد و انتخاب رئیس‌ جدید نیز نیاز به پروسه‌ای دارد که باید طی شده و پس از آن نام رئیس به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در زمینه ریاست دانشگاه تهران شخصاً نظر دارد، گفت: گزینه‌های ریاست را نمی‌دانم ولی تعدادی از رؤسا را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کردیم.

وزیر علوم با بیان اینکه در حال حاضر 34 دانشگاه و مؤسسه آموزشی با سرپرست اداره می‌شوند، گفت: از این تعداد برخی دوره سرپرستی‌شان به اتمام رسیده که ما اسامی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کردیم و در هفته آینده تعدادی از آنها تعیین تکلیف می‌شوند.

فرهادی ادامه داد: تعداد 7 سرپرست دانشگاه به زودی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تأئید می‌شود و نام رئیس دانشگاه تهران را هم خواهیم فرستاد.

وزیر علوم در رابطه با استعفای مسئولان سازمان امور دانشجویان نیز گفت: استعفا در زمان سرپرستی محمدعلی نجفی صورت گرفته و ما باید ببینیم صلاح در چه اقدامی است.

وی گفت‌: در مورد بورسیه‌ها نیز تصمیم جدیدی نگرفتیم ولی کمیته‌ای برای بررسی اعتراضات وجود دارد.

فرهادی با تأکید بر ارتقای پژوهش در دانشگاه‌ها گفت: به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم که حتماً 18 درصد بودجه باید در بخش پژوهش صرف شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها