امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137251
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سلب صلاحیت 8 مدیر متخلف در شبکه بانکی، اظهارداشت: این افراد در سطح اعضای ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سلب صلاحیت 8 مدیر متخلف در شبکه بانکی، اظهارداشت: این افراد در سطح اعضای هیات مدیره و مدیر عامل بانک بوده‌اند.

وی افزود: این مدیران برای همیشه از صحنه بانکی خارج شده اند و دیگر نمی‌توانند در هیچ یک از بانک‌ها و موسسات سمتی داشته باشند.

معاون نظارتی بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که نتیجه انحلال یکی از موسسات اعتباری به کجا رسید، گفت: اجازه بدهید فعلا در این باره چیزی عنوان نکنم و در زمان مقرر حتما صحبت خواهم کرد.

وی با اشاره به فرایند ساماندهی موسسات اعتباری، و عدم ارائه مجوز فعالیت به یکی از موسسات، اظهارداشت: این موسسه در مرحله انحلال و جمع آوری است و 5 موسسه دیگر هنوز فرصت دارند خود را با ضوابط بانک مرکزی تطبیق دهند.

تهران‌فر درخصوص روند اجرای نرخ سود سپرده‌ها در سیستم بانکی، گفت: از اول دی ماه که بانک مرکزی تاکید کرده باید نرخ‌های سود توافق شده اجرایی شود، آرامش بسیار خوبی در بازار حاکم  شده است؛ بانک‌هایی که نرخ سود را رعایت نکنند، طبق دستورالعمل ابلاغی، با آنها برخورد جدی می‌شود.

وی تاکید کرد: بانک‌ها به طور جدی خود را ملزم به اعمال نرخ‌های سود می‌دانند و حتی مدیران عامل بانک‌ها خودشان جلسه گذاشتند تا بر حذف روش‌هایی که ممکن است نرخ سود دور زده شود توافق کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی ادامه داد: هم‌اکنون پرونده تخلف دو بانک در دستور کار هیات انتظامی بانک‌ها قرار دارد.

تهران فر درباره فعالیت 14 موسسه اعتباری، گفت: در گذشته توافق شد این 14 موسسه ساماندهی شوند که در حال حاضر موسسات کوثر مرکزی و عسکریه از میان آنها مجوز دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها