امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137257
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور «رابرت منندز» عضو ارشد سنا و از اعضای کمیسیون روابط خارجی این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور «رابرت منندز» عضو ارشد سنا و از اعضای کمیسیون روابط خارجی این نهاد، امروز مهمان شبکه خبری سی‌ان‌ان بود و در خصوص نحوه تعامل اوباما با کنگره در 6 سال اخیر سخن گفت.
وی به حوزه تخصصی خود یعنی روابط خارجی اشاره کرد و ضمن اشاره به باخبر شدن کنگره از عزم «اوباما» برای عادی‌سازی روابط با کوبا در آخرین لحظات، گفت: «این مشکل فقط مختص مورد کوبا نیست، ایران هم چنین وضعیتی دارد، در دیپلماسی سری اوباما، اعضای دولت به صحن کمیسیون سنا می‌آیند ولی وقتی از آنها می‌پرسی که چه خبر؟ جواب صریحی نمی‌دهند.»
وی با صریح‌تر کردن انتقادات از این نوع عملکرد دولت گفت: «کنگره به ناگاه می‌فهمد که دولت با این دو کشور (ایران و کوبا) در تماس بوده و برای یک مورد، یک سال و مورد دیگر را یک سال و نیم، بدون اطلاع کنگره پیگیری می‌کرده است.»
اوباما چندی پیش، به طور ناگهانی از تماس تلفنی با رائول کاسترو و گام برداشتن در جهت عادی‌سازی روابط با کوبا سخن گفت؛ برخی منابع خبری گفتند که دولت تنها ساعتی پیش از اعلان عمومی، نمایندگان مردم را از این موضوع آگاه کرده است.
گفتگوی تلفنی سال گذشته دکتر حسن روحانی و باراک اوباما هم اولین مکالمه تلفنی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران و همتایش در ایالات متحده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار