امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137284
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق در حاشیه دیدار امروز خود با علی‌اکبر ولایتی رئیس ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق در حاشیه دیدار امروز خود با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژی در جمع خبرنگاران حاضر شد و در تشریح دیدار خود اظهارداشت: این دیدار به بررسی تقویت و همکاری‌های دوجانبه و بررسی مشکلات پیش روی عراق و جمهوری اسلامی ایران درباره تهدیدات خارجی که با هم به طور مشترک با آن روبرو هستیم، گذشت.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در باره فدرالی شدن عراق و موضع جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار صحبت شده است یا خیر، گفت: خیر من در این جلسه این موضوع را مطرح نکردم چرا که یک موضوع داخلی است اما در خصوص فدرالی شدن عراق باید بگویم که درست است که این موضوع در قانون اساسی مطرح شده‌ اما این امر امروز به اهرم فشاری برای درخواست‌ها و مطالبات برخی گروه‌های مذهبی تبدیل شده است.

سیدعمار حکیم خاطرنشان کرد: ما مخالف اقلیم یا فدرالی شدن عراق بر اساس تقسیم‌بندی‌های مذهبی هستیم اما موافق ایجاد فدرال‌های اداری یا جغرافیایی هستیم که از تمامیت ارضی در عراق حمایت کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها