امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137291
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم سراسر کشور  در ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم سراسر کشور  در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ  24 و 25 دی ماه 1393 برابر با 22 و 23 ربیع‌الاول 1436 با موضوع «نقش حوزه‌های علمیه و علمای بلاد در تبیین فرهنگ و اقتصاد اسلامی» در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی سیریزی رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، با عنایت به بیانات حکیمانه رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی «دامت برکاته»، به‌منظور تبیین وظایف و جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه در عرصه فرهنگ و اقتصاد اسلامی در روزهای 24 و 25 دی ماه 1393 در قم، مدرسه علمیه امام کاظم (علیه السلام) با دبیری حضرت آیت الله حسینی بوشهری نائب رئیس و معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد..

وی تصریح کرد: اجلاسیه‌های سراسری جامعه مدرسین با حضور علمای محترم بلاد، اعضای محترم جامعه مدرسین، صاحب نظران و کارشناسان حوزوی و دیگر مسئولین از سراسر کشور به صورت مستمر و دوسال یکبار در قم برگزار می‌گردد.رئیس دفتر جامعه مدرسین گفت: تجربه ارزشمند برگزاری نشست‌های تخصصی و مشارکت مدعوین محترم در مباحث کارشناسی و جمع‌‌بندی کاربردی آن‌ها در اجلاسیه‌های گذشته، باعث شد تا برنامه ریزی تشکیل سه‌ کمسیون تخصصی متشکل از صاحب نظران سراسر کشور در روز 24 دی ماه 1393 در دو شیفت کاری فشرده تحت عناوین «1- نقش و جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه در تبیین و تقویت اقتصاد اسلامی (با تکیه بر بررسی جریان اقتصاد مقاومتی در ایران اسلامی). 2- نقش و جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه در تبیین و تقویت فرهنگ اسلامی (با تکیه بر اصلاح سبک زندگی در جامعه اسلامی). 3- نقش و جایگاه روحانیت و حوزه های علمیه در تبیین و تقویت امور تبلیغی – اجتماعی (با تکیه بر بررسی جریان اصل دینی امر به معروف و نهى از منکر در جامعه). » صورت گیرد که در این کمیسیون ها به طرح مسائل، مشکلات، راهکارها و راهبردها و جمع بندی نظرات کارشناسان پرداخته می شود.ابراهیمی ادامه داد: روز 25 دی ماه 1393 اجلاس عمومی برگزار می‌گردد که در این روز ضمن استفاده از رهنمودهای بزرگان، مصوبات کمیسیون های تخصصی در این جمع مطرح و نظرات مدعوین حاضر نیز بررسی و جمع بندی نهایی خواهد شد.رییس دفتر جامعه مدرسین در پایان اضافه کرد: مصوبات اجلاسیه‌ها طبق معمول به محضر مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت برکاتهم» و متولیان امور مربوطه ارسال خواهد شد و کمیته‌ای مسئول پیگیری این مصوبات خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار