امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137300
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز یکشنبه در اولین کنفرانس اقتصاد ایران، با اشاره به توجه دولت به مطالعات اقتصادی و دیدگاه های صاحبنظران اظهار داشت: امروز فرصت مبارکی برای اقتصاد کشور پدید آمده است و گواهی می‌دهم که از آغاز فعالیت دولت، بیشترین همت رئیس‌جمهور  مصروف بخش اقتصاد بوده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور برگزاری این کنفرانس را تحقق یک آرزوی دیرینه دانست و گفت: حضور دانشگاه در کنار صنعت و سیاستگذار و وجود تعامل بین تحقیق، تصمیم و اجرا و تأکید بر اولویت‌ها، لازمه اقتصادی است که بتواند به طور مرتب خودش را تصحیح کند.

وی اظهار امیدواری کرد کنفرانس اقتصادی ایران منجر به چشمه جوشانی برای ایجاد زمینه تعادل و تعامل و به محفلی برای تولید تحقیقات و ارتقاء کشور در سیاست‌های اقتصادی تبدیل شود.

نهاوندیان اظهار داشت: در محافل علمی و دانشگاهی فایده ای نمی بریم که فقط به نقد سیاست‌های جاری پرداخته و یا در جمع فعالان اقتصادی، صرفا نقاط منفی مورد توجه باشد، بلکه راه‌حل ، تعامل سازنده و با هم سخن گفتن است و این قدم مبارکی است که امروز آغاز شده است.

وی افزود: باید مسایل بومی کشور را شناخته و راه‌حل‌های بومی با توجه به ویژگی‌های سیاسی، ارزشی و فرهنگی جامعه برای رفع مشکلات اتخاذ کرد، ضمن اینکه باید از تجربه‌های گرانقدر علمی سایر کشورها و ملت‌ها نیز استفاده کرد.

نهاوندیان گفت: باید در مطالعات اقتصادی به ابعاد دیگر حیات اجتماعی نیز، توجه کرد و چنانچه ملاحظات سیاسی و فرهنگی مورد توجه قرار نگرفته و یا مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد، حاصل آن به مقاله‌ای در گوشه کتابخانه تبدیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: علم اقتصاد که به دیگر ابعاد اجتماعی توجه نکند،‌علم کاملی نیست و بی‌انضباطی در حیات واقعی اقتصادی، حاصل مطالعات اقتصادی نیست، بلکه حاصل بی‌توجهی به مطالعات اقتصادی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها