امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137314
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی در سمپوزیوم ابولا اظهار کرد: در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی در سمپوزیوم ابولا اظهار کرد: در ایران یک بیمارستان با تجهیزات و امکانات کافی برای مقابله با بیماری ابولا وجود ندارد، در حالی که همواره احتمال انتقال این بیماری در کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: بسیاری اعتقاد دارند ایران با کشورهایی که ابولا در آنها دیده شده است ارتباطی ندارد، در حالی که هم‌ اکنون در استان‌هایی مانند قم، مشهد و اصفهان افرادی از کشورهایی مانند گینه، سیرالئون و لیبریا حضور دارند، پس امکان انتقال این بیماری به ایران وجود دارد.

مردانی، گینه، سیرالئون و لیبریا را 3 کشور دارای بالاترین اپیدمی ابولا در جهان دانست و گفت: خوشبختانه عربستان سفر اتباع این 3 کشور به عربستان برای انجام حج تمتع را ممنوع کرده است و با این کار تا حدی از انتقال بیماری به کشور خود و سایر کشورهای مسلمان از جمله ایران کاسته است.

این فوق تخصصی عفونی تأکید کرد: پرسنل و کادر پزشکی قطعاً باید برای مقابله با این بیماری آموزش ببینند و باید بدانند برای مبتلا نشدن به این بیماری چه اقداماتی کنند، چرا که کادر درمانی به شدت در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

مردانی گفت: سال‌ها پیش سفری به ژاپن داشتم، در آنجا ما را به بازدید یک بیمارستان بردند که برای مقابله با بیماری‌های دارای تب خونریزی‌دهنده ایجاد شده بود و این در حالی بود که در 7 سال پیش از بازدید ما حتی یک بیمار در آن بیمارستان بستری نشده بود و این نشان از آمادگی یک کشور برای مقابله با بیماری‌های خاص دارد.

وی گفت: در کشور ما تنها 100 تخت مخصوص بیماری آنفلوانزا داریم که البته از نداشتن بهتر است و به طور کامل نمی‌تواند برای پیشگیری از انتقال بیماری ابولا تأثیرگذار باشد، بنابراین حتماً باید به فکر تجهیز آزمایشگاه مناسب و مرکز نگهداری مناسب با سطح ایمنی بالا برای مقابله با ویروس ابولا باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها