امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137319
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
فرشته حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: با توجه به نقش محوری زنان در رشد و تعالی جامعه و تأثیر ...

فرشته حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: با توجه به نقش محوری زنان در رشد و تعالی جامعه و تأثیر بی‌ بدیل آنها در مسائل مختلف و تربیت فردی و اجتماعی فرزندان و همچنین تحکیم خانواده و رشد اجتماع باید توجه ویژه‌ای به آنها صورت گیرد.

وی ادامه داد: توجه ویژه به حوزه زنان به این معنی نیست که به لحاظ کمی به افزایش حضور زنان در جامعه فکر کنیم بلکه به لحاظ کیفی زمینه‌ها برای حضور تأثیرگذار زنان در عرصه‌های علمی و اجتماعی و سایر عرصه‌ها فراهم شود و این موضوع نیازمند توجه جدی مسئولان و برنامه‌ریزان است.

معاون سازمان نشر آثار و ارزش مشارکت زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه به حوزه زنان کم‌توجهی شده بود که این موضوع جای تأمل دارد چرا که با نیم‌نگاهی به تاریخ انقلاب و دفاع مقدس می‌توان به نقش تأثیرگذار زنان در پیشبرد اهداف پی برد و اگر ما می‌خواهیم از زنان در پیشرفت جامعه استفاده کنیم باید زمینه‌ها را برای آنها فراهم سازیم.

حشمتیان بیان داشت: نمایندگان مجلس نیز باید به این مهم توجه داشته باشند و تمام مسئولان باید از گذشته درس بگیرند تا آینده خوبی را برای زنان رقم بزنند و نباید اهمیت حضور زنان در جامعه کمرنگ شود که این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی و توجه ویژه است.

وی خاطر نشان کرد: اگر به رشد کمی زنان و پست‌های مدیریتی توجه می‌کنیم باید دقت داشته باشیم این رشد کمی حضور زنان جدا از مسائل کیفی نباشد و باعث تغییر نگرش به جایگاه زنان در جامعه نشود و این موضوع محقق نمی‌شود مگر اینکه همت فردی و اراده جمعی تمام صاحب‌نظران با آن همراه شود.

وی افزود: اگر در معرفی الگوها در جامعه به دنبال معرفی الگویی مناسب در حوزه زنان هستیم باید مروری نیز به تاریخ حماسه‌آفرینی زنان در دفاع مقدس داشته باشیم چرا که مرور زندگی آنها می‌تواند به معرفی الگوهای مؤثر در ارتقای نسل حاضر و جایگاه زنان در آینده نقش مؤثری را ایفا کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار