امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137328
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 09/10/1393 فردی با مراجعه به کلانتری 177 خاورشهر به مأموران اعلام کرد: یکی از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 09/10/1393 فردی با مراجعه به کلانتری 177 خاورشهر به مأموران اعلام کرد: یکی از دوستانم بنام & laquo;مصطفی . الف» 60 ساله و  از اتباع کشور ترکیه به مدت یک روز است که به محل کارش در منطقه زمان آباد مراجعه نکرده و تلفن همراهش نیز خاموش شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدان افراد و به دستور قاضی دانشور، بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی پرونده:

شاکی پرونده- دوست فقدانی- پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: یکی از دوستانم بنام مصطفی - تبعه کشور ترکیه - مدت هشت سال است که در منطقه اسلامشهر زندگی می کند و در زمینه خرید و فروش مواد مخصوص سنگ فروش شلوار Lee فعالیت دارد؛ ایشان هر روز به دفتر محل کارش در منطقه زمان آباد مراجعه می کرد اما از مورخه 08/10/1393 دیگر مراجعتی به محل کارش نداشته و تلفن همراهش نیز خاموش شده است.

آغاز تحقیقات پلیسی:

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که فقدانی با جوانی به نام صابر- 30 ساله- به مدت هشت ماه است که در زمینه خرید و فروش مواد مخصوص سنگ شور شلوار Lee شراکت دارد.

تحقیقات از صابر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت اما او عنوان داشت که اطلاعی از فقدان مصطفی ندارد و آخرین بار وی را در ساعت 08:00 مورخه 08/10/1393 ملاقات کرده و فقدانی قصد داشته تا برای خرید دلار به خیابان جمهوری تهران مراجعه کند.

 

کشف آثار جنایت:

کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی به محل انبار محل نگهداری مواد سنگ شور متعلق به فقدانی و شریکش در منطقه زمان آباد مراجعه کرده و در بررسی از این محل موفق به کشف آثار به جای مانده از خون شدند.

با توجه به تحقیقات بعمل آمده، تنها فقدانی و شریک وی - صابر- کلید انبار را در اختیار داشتند به همین علت بار دیگر تحقیقات از صابر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

 

اعتراف به جنایت:

با توجه به دلایل بدست آمده، صابر به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و تحقیقات پلیسی از وی آغاز شد.

صابر در تحقیقات اولیه همچنان منکر هرگونه اطلاع از فقدان یا قتل شریک خود شده اما نهایتاً به ارتکاب جنایت و قتل مصطفی . الف اعتراف کرد.

صابر در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: « از حدود هشت ماه پیش به پیشنهاد «مصطفی . الف» قبول کردم تا در زمینه خرید و فروش مواد مخصوص سنگ شور شلوار سرمایه گذاری کنم؛ به همین علت مبلغ 150 میلیون تومان را در این زمینه سرمایه گذاری کرده و این پول را در اختیار مصطفی گذاشتم.

مدت هشت ماه از آغاز شراکت ما گذشت اما در طول این مدت مصطفی هیچگونه پولی حاصل از سرمایه گذاری را به من پرداخت نکرده بود؛ از سوی دیگر بر خلاف اظهارات اولیه مصطفی که روز اول شراکت مدعی شده بود که مواد موجود در انبار نزدیک به 150 میلیون تومان ارزش دارد متوجه شدم که این مواد ارزشی بسیار کمتر از مبلغ ادعایی مصطفی را دارد.»

صابر در خصوص ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت:« در مورخه 08/10/1393 به بهانه بازدید انبار و به همراه مصطفی به انبار آمدم؛ در آنجا عنوان کردم که دیگر قصد ادامه شراکت را ندارم و خواستم تا مصطفی پول مرا بازگرداند.

صحبت های ما قدری بالا گرفت و به مشاجره لفظی انجامید؛ ناگهان مصطفی با چوب چند ضربه به سرم وارد کرد و من نیز با چاقویی که در داخل انبار پیدا کردم چند ضربه به ناحیه شکم او وارد کردم که باعث مرگ وی شد.»

صابر در خصوص به آتش کشیدن جسد مقتول نیز به کارآگاهان گفت:« پس از جنایت، جسد را در داخل بشکه های 200 کیلویی مخصوص حمل مواد سنگ شور گذاشته و بشکه را با وانت به زمین های کشاورزی روستای امین آباد منتقل کردم ؛ در آنجا با تهیه مقداری چوب، جسد را به آتش کشیده و خودم نیز از محل خارج شدم.»

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم و کشف جسد مقتول در زمین های کشاورزی منطقه امین آباد، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار