امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137336
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعلیرضا ناجی رئیس مرکز ویروس‌شناسی در سمپوزیوم ابولا اظهار کرد: ویروس ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعلیرضا ناجی رئیس مرکز ویروس‌شناسی در سمپوزیوم ابولا اظهار کرد: ویروس ابولا می& zwnj;تواند از طریق خون، ادرار، مدفوع، بزاق، شیردهی، استفراغ و ارتباط جنسی منتقل شود و در این بین تنها روابط جنسی است که می‌تواند تا 3 ماه پس از بهبودی این ویروس را منتقل کند.

ناجی بیشترین علت ابتلا به این ویروس را خوردن گوشت شکار حیوانات وحشی مانند آهو، گوزن و میمون، انتقال ویروس ابولا از بیماران به کادر پزشکی و ارتباط افراد با وسایل افراد آلوده دانست.

رئیس مرکز ویروس‌شناسی تأکید کرد: تاکنون هیچ گونه شواهد یا اسنادی مبنی بر انتقال ویروس ابولا از طریق آب، هوا، گزش حشرات و غذا به دست نیامده است.

وی خاطرنشان کرد: ویروس ابولا نسبت به برخی مواد ضدعفونی کننده حساس هستند که ساده‌ترین و در دسترس‌ترین آنها سفیدکننده‌ها و ضدعفونی‌کننده‌های خانگی هستند که می‌تواند آنها را به نسبت یک به 10 یا یک به 100 برای تمیز کردن سطوح و نابود کردن ابولا در آن سطوح استفاده کرد.

ناجی تصریح کرد: محلول یک به 10 را باید به مدت 10 دقیقه بر روی سطح مورد نظر و محلول یک به 100 را به مدت 20 دقیقه بر روی سطح مورد نظر نگاه داشت.

رئیس مرکز ویروس‌شناسی جوشاندن و گرم کردن محلول‌ها و نور را از عوامل تضعیف‌کننده و از بین برنده ویروس برشمرد و گفت: این ویروس توسط اشعه ماورای بنفش نیز از بین می‌رود.

وی تصریح کرد: ویروس ابولا تا چند هفته می‌تواند در خون زنده بماند و به طور کلی می‌توان گفت هر چه محیط مرطوب‌تر باشد ویروس مدت زمان بیشتری را زنده خواهد ماند.

ناجی خاطرنشان کرد: این ویروس تا چند هفته در بدن اجساد زنده خواهد ماند و چنانچه دما پایین باشد رطوبت به حد کافی باشد و نور کم باشد این ویروس بیشتر زنده خواهد ماند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار