امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137342
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آزمون پذیرش دستیار تخصصی دوره 42 سهمیه هایی از جمله رزمندگان، مناطق محروم، نیروهای مسلح،

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آزمون پذیرش دستیار تخصصی دوره 42 سهمیه هایی از جمله رزمندگان، مناطق محروم، نیروهای مسلح، استعدادهای درخشان و سهمیه آزاد قرار دارد که داوطلبان واجد شرایط می توانند برای اطلاع کامل تر به دفترچه ثبت نام مراجعه کنند.

چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های پزشکی بالینی پنجشنبه 10 اردیبهشت 94 برگزار می شود. روش نمره دهی در چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی همانند روال گذشته است.

سهمیه رزمندگان:

رزمندگان براساس ماده 1 آیین نامه اجرایی قانون تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی که در این آیین نامه به نام رزمنده نامیده می شود به افرادی اطلاق می شود که از تاریخ 31 شهریورماه 59 تا 31 شهریور 67 حداقل 6 ماه متناوب یا متوالی، داوطلبانه در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.

این گروه از داوطلبان می توانند با مراجعه به نواحی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران با ارائه کد ملی نسبت به اخذ کد رهگیری 12 رقمی اقدام و در محل مورد نظر هنگام ثبت نام وارد کنند. سایر توضیحات در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری اعلام شده است.

متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان که تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل آزادگان، جانبازان با حداقل 25 درصد جانبازی، همسران و فرزندان شهداء، مفقودین، اسراء، آزادگان همسر و فرزندان جانباز بالای 25 درصد هستند.

نحوه پذیرش و تعهدات مربوطه در سهمیه رزمندگان: 20 درصد از کل ظرفیت پذیرش هر رشته – محل به افراد واجد شرایط سهمیه رزمندگان که 80 درصد حد نصاب قبولی در رشته – محل انتخابی را کسب کرده باشند، تعلق می گیرد. از پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه رزمندگان مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد تعهد محضری اخذ خواهد شد.

سهمیه مناطق محروم :

حدنصاب پذیرش جهت متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم، 85 درصد حد نصاب است. شرایط پذیرش سهمیه مناطق محروم متعاقباَ در فرم انتخاب رشته اعلام خواهد شد. در این سهمیه در سال آینده پذیرش خواهد بود و داوطلبان در صورت علاقمندی به این سهمیه می توانند در فرم ثبت نام آن را انتخاب کنند.

تعهدات سهمیه مناطق محروم: از پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه مناطق محروم جهت پوشش مناطق محروم تعهد خاص به میزان سه برابر مدت آموزش به نفع مناطق محروم مورد نیاز همان دانشگاه علوم پزشکی مناطق محروم انتخابی اخذ می شود.

پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سهمیه مناطق محروم، پس از فراغت از تحصـیل فقط در حوزه مناطق محروم و یا نیازمند تعیین شده خود فعالیت درمانی و یا آموزشی خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعالیت تخصصی در رشته تحصیلی خود را تا پایان دوره تعهدات ندارند.

ارائه مدرک فارغ ااتحصیلی مشمولین بعد از اتمام تعهد مورد نظر مجاز است و پذیرفته شدگان تا پایان زمان تعهدات و ارائه تسویه حساب از دانشگاه علوم پزشکی محروم مذکور امکان ادامه خدمات تخصصی در سایر مناطق کشور را ندارند . همچنین ادامه تحصیل در مقاطع آموزشی بالاتر پس از طی حداقل نیمی از مدت زمان تعهـدات امکانپذیر است. انتقال و تغییر محل تعهدات ممنوع است.

پذیرش بصورت آزاد:

اگر داوطلبی جزء سهمیه های جانبازان، رزمندگان و ایثارگران و نیز سهمیه مناطق محروم نباشد، سهیه آزاد محسوب خواهد شد. سهمیه آزاد نمی تواند از سایر سهمیه های خاص استفاده کند. کلیه داوطلبین مرد و زن که از سهمیه های جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و سهمیه مناطق محروم و نیز سایر سهمیه های مازاد استفاده می کنند ابتدا به صورت آزاد پذیرش می شوند.

پذیرش به صورت مازاد براساس آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر:

داوطلبین مشمول استفاده از قانون تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان در چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مدارک آنها جهت استفاده از مزایای ماده 3 آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره های تخصصی توسط شورای منتخب دانشگاه محل تحصیل تایید شده است باید در فرم ثبت نام مراتب تمایل خود را به استفاده از مزایای این سهمیه اعلام کنند و کلیه مدارک را همراه با مستندات مربوط حداکثر تا 12 دی ماه 93 به دانشگاه محل تحصیل ارائه کنند.

دانشگاه ها پس از بررسی مدارک در صورت تایید مراتب گواهی لازم را به داوطلب ارائه کرده و داوطلب موظف است اسکن گواهی مربوطه را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ثبت نام از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کند.

پذیرش به صورت مازاد استعداد درخشان:

داوطلبین واجد شرایط که موفق به کسب حداقل 40 امتیاز براساس مندرجات پیوست 2 این راهنما شده اند در صورت کسب 90 درصد حد نصاب رشته – محل انتخابی مشمول قوانین پذیرش به صورت مازاد هستند.

پذیرش داوطلب با توجه به کلیه شرایط انتخابی (اعم از سهمیه انتخابی اصلی و نیز سهمیه انتخابی به صورت مازاد) همواره در بالاترین اولویت ممکن خواهد بود. افرادی که یک نوبت با استفاده از این سهمیه پذیرفته می شوند در صورت انصراف حق استفاده مجدد از آن را نخواهند داشت.

تعهدات :میزان تعهدات پذیرفته شدگان مازاد استعداد درخشان مطابق با سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد خواهد بود.

پذیرش بصورت بورسیه نیروهای مسلح :

با توجه به مصوبات پنجاه و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی پذیرش کادر ثابت (رسمی) نیروهای مسلح با استفاده از بورسیه نهاد محل استخدام با شرایط زیر به صورت مازاد بر ظرفیت در قااب باقیمانده ظرفیت 2.5 درصد پذیرش دستیاران انتقالی از خارج از کشور در هر دانشگاه (با گرد به بالا) با تایید کمیسیون برنامه ریزی برنامه های دستیاری مطابق مندرجات انجام می پذیرد.

پذیرش به عنوان بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

در این دوره کلیه شرکت کنندگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی (به استثناء کلیه مستخدمین رسمی، پیمانی، وزارتخانه ها، نهادها و سازمانها و نیز کادر ثابت نیروهای مسلح) مجاز هستند در صورت تمایل به پذیرش به عنوان بورسیه سپاه پاسداران در رشته های تخصصی دارای مجوزهای آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مراتب تمایل خود را در قسمت مربوطه فرم ثبت نام اینترنتی اعلام کنند.

این گروه از افراد باید برای استفاده از مزایای مرتبط در مهلت ثبت نام جهت شرکت در آزمون به سایت اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مراجعه کرده و اطلاعات مورد درخواست آن نهاد را در سیستم مربوطه وارد کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها