امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137345
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین مرحله ممیزی سرویس انتقال خون بیمارستانی در 42 مرکز درمانی در استان تهران در پاییز 93 انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین مرحله ممیزی سرویس انتقال خون بیمارستانی در 42 مرکز درمانی در استان تهران در پاییز 93 انجام شد.

این فرآیند ممیزی با نظارت معاونت فنی سازمان انتقال خون ایران در بانک خون، بخش های بالینی و دفتر پرستاری 42 بیمارستان شهر تهران انجام گرفت و نسخه‌ای از گزارش نهایی به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مربوط، مدیر عامل تأمین اجتماعی یا معاون درمان بهداری کل نیروهای مسلح ارائه شد.

محمدرضا بلالی، رئیس بخش نظارت برمصرف خون و فرآورده‌ها در مورد این ممیزی ها اعلام کرد: از اول مهر تا 16 آذر 42 بیمارستان و مرکز درمانی مورد ارزیابی قرار گرفتند. در واقع به طور متوسط تقریباً 17 بازرسی در هر ماه انجام گرفته است.

وی افزود: مناسب بودن موقعیت مکانی بانک خون، مستقل بودن از سایر بخش های آزمایشگاه، مناسب بودن فضای فیزیکی و تجهیزات آن از مولفه های مهم در این ممیزی به شمار می روند.

وی همچنین اعلام کرد: متأسفانه ارزیابی ها نشان می دهند که نزدیک به 70 درصد از بیمارستانهای مورد بررسی وضعیت و موقعیت مکانی مناسب برای بانک خون ندارند و تزریق خون اتولوگ نیز تنها در 9 درصد از این بیمارستانها انجام می شود.

وی وضعیت تجهیزات سرمایشی موجود در بانک خون ها را خوب توصیف کرد و گفت: در 97 درصد بیمارستانهای مورد بررسی یخچال و در 89 درصد فریزر مخصوص بانک خون موجود بود.

بلالی خاطر نشان کرد: طبق دستور مدیر عامل سازمان انتقال خون قرار است این طرح تداوم یابد و تمامی 150 بیمارستان استان تهران با این شیوه ممیزی شوند.

وی بازخورد مراکز درمانی نسبت به گزارشهای ارسالی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: اکثر مراکز درمانی به دنبال ارسال گزارش های ممیزی به معاونت درمان دانشگاههای علوم پزشکی، آمادگی خود را برای انجام اقدامات جدی در زمینه رفع نواقص و اصلاح وضعیت موجود اعلام کرده اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار