امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137356
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «پاناماآمریکا»، «آبلاردو هرره‌را» دبیرکل اتحادیه ملی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «پاناماآمریکا»، «آبلاردو هرره‌را» دبیرکل اتحادیه ملی کارگران صنعت ساخت و ساز پاناما خبر داد که 600 کارگر اعتصاب کننده پروژه گسترش کانال پاناما که به دلیل اختلافاتشان با کنسرسیوم بین‌المللی « FCC-MECO-ICA» در ساخت این کانال از 23 دسامبر گذشته تاکنون از ادامه روند کاری خود امتناع می‌ورزیدند روز شنبه سوم ژانویه به این اعتصاب پایان بخشیدند.

به گفته «هرره‌را» اعتصاب‌کنندگان پس از پذیرش رسیدگی به اعتراضات آن‌ها از سوی این کنسرسیوم تصمیم به از سرگیری کار خود گرفتند.

کارگران بر سر حقوق دریافتی خود در ساعات اضافه و مدت زمان جبرانی ساخت این پروژه با شرکت « FCC-MECO-ICA» اختلاف نظر داشتند.

وی همچنین در بخشی از سخنانش این خبر را به کارگران داد که هزینه روزهای اعتصاب نیز در این جلسه رسیدگی، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این راستا «ساموئل ریبرا» دبیر کل وزارت کار پاناما که به میانجی‌گری بین دو طرف درگیری پرداخته بود ضمن ابراز رضایت از توافق انجام شده تأکید کرد: امیدوار هستیم این توافق به صورت دائمی و پیوسته عمل کند تا در روزهای آتی دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

سازمان مربوط به فعالیت‌های کانال پاناما در این رابطه 31 دسامبر گذشته و پانزدهمین سالگرد ساخت و گسترش این کانال را گرامی داشته و اعلام کرد: از سال 2007 تا کنون کار ساخت و گسترش این پروژه را آغاز کرده و تاکنون حدود 85 درصد از فعالیت‌های آن پیش رفته است.

به گزارش این سازمان اقدامات نهایی این پروژه تا سال 2015 پایان یافته و بخش‌های جدید این کانال تا سه ماهه اول سال 2016 نیز قابل بهره‌برداری می‌باشد.

بخش‌های جدید کانال به وسیله ارگانی ساخته شده است که در سوابق قبلی خود در ساخت پروژه‌‌های عظیم اقتصادی در اسپانیا نیز خدمت رسانی کرده است.

مسئله گسترش کانال پاناما مهم‌ترین دلیل بروز مشکلات و اختلافات بین کارگران پانامایی و سرکارگران خارجی در این پروژه محسوب می‌شود که در برخی مواقع به ضرب و شتم و شلیک گلوله نیز منجر شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها