امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137359
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» که شاخص دموکراسی در سال 2014 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس نظرسنجی «موسسه دموکراسی اسرائیل» که شاخص دموکراسی در سال 2014 را بررسی کرده، اکثر اسرائیلی‌ها به نهادهای وابسته به کابینه رژیم صهیونیستی اعتماد اندکی دارند.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، این نظرسنجی افشا کرد که بخش قابل توجهی از اسرائیلی‌ها در تامین هزینه‌های شخصی خود با دشواری مواجه هستند. یک سوم پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که درآمد آنها کمتر از درآمد یک خانواده معمولی است و یک پنجم آنها نیز گفته‌اند که خود را «فقیر» تلقی می‌کنند.

بر اساس این نظرسنجی، 42 درصد از پاسخ‌دهندگان بر این باورند که مقامات ارشد رژیم صهیونیستی فاسد است، 31 درصد نیز معتقدند فساد «تا اندازه‌ای» در کابینه رژیم صهیونیستی وجود دارد و تنها 19 درصد می‌گویند در این کابینه به هیچ وجه فساد وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، 63 درصد پاسخ‌دهندگان یهودی با تبعیض‌نژادی علیه اعراب اراضی اشغالی مخالفند هر چند، 74 درصد بر این باورند تصمیم‌گیری درباره مسئله امنیت و صلح باید از سوی جمعیت یهودی انجام شود.

بنیاد خیریه «لاتت» نیز چندی پیش در گزارش سالانه خود در سال 2014 گزارش داد که فقر در اراضی اشغالی بیشتر شده و فقرا خروج از چرخه فقر را به شدت دشوار یافته‌اند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، طبق یافته‌های این بنیاد خیریه، 2 میلیون و 546 هزار نفر فقیر در اراضی اشغالی زندگی می‌کنند که این میزان 31.6 درصد از جمعیت رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد. از این تعداد، 1 میلیون و 613 هزار نفر بزرگسال و 932 هزار نفر کودک هستند.

شورای ملی اسرائیل برای کودکان نیز چندی پیش گزارش سالانه خود را منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات که در سال 2013 جمع‌آوری شده، این شورا اعلام کرد، حدود  826 هزار کودک در اسرائیل زیر خط فقر زندگی می‌کنند. این تعداد نشان داد تقریبا یک سوم کودکان اراضی اشغالی یعنی 30.8 درصد زیر خط فقر زندگی می‌کنند که این آمار نشان‌دهنده رشد 55 درصدی رشد فقر کودکان در 15 سال گذشته است.

بر اساس این گزارش، از سال 2006، درصد دانش‌آموزانی که گرسنه به مدرسه می‌روند یا گرسنه سر به بالین می‌گذارند، افزایش یافته است. این مسئله در میان پسرهای بخش‌های عرب‌نشین اراضی اشغالی فراگیرتر است.

این شورا همچنین ارتباطی میان تعداد کودکان هر خانواده و فقر یافته است، به این معنا که فقیرترین خانواده‌ها در اسرائیل دارای چهار فرزند به بالا هستند. از خانواده‌های یهودی که 5 فرزند به بالا دارند، 20 درصد زیر خط فقر زندگی می‌کنند که این میزان در خانواده‌های غیریهودی 66.4 درصد است.

بر اساس این گزارش، در مقیاس بین المللی، درصد کودکان فقیر در اسرائیل دو برابر میانگین کودکان فقیر در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی است. به این معنا که سطح فقر در اراضی اشغالی در سال‌های اخیر 28 درصد است در حالی که میانگین فقر در کشورهای عضو سازمان مذکور بالغ بر 13.3 درصد است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها