امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137364
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق عصر امروز -یکشنبه- با علی شمخانی نماینده مقام معظم ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق عصر امروز -یکشنبه- با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی شمخانی با تبریک پیروزی‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با تروریست‌ها و آزادسازی مناطق تحت اشغال، وحدت و همدلی نیروهای شیعه و سنی در عرصه سیاسی و نظامی را دستاورد بزرگی در راستای افزایش قدرت ملی و منطقه‌ای عراق دانست.

شمخانی افزود: وحدت و یکپارچگی عراق اصلی‌ترین عامل موفقیت در برابر تکفیری‌ها و حامیان آنهاست که سعی دارند با ایجاد تفرقه و طرح مسائل انحرافی، ظرفیت‌های جهان اسلام را در مقابله با نظام سلطه و رسیدن به پیشرفت و توسعه مستهلک سازند.

وی با تمجید از نقش مرجعیت شیعی در استقرار ثبات سیاسی و بسیج عمومی برای مقابله با مخاطراتی که تمام شهروندان این کشور را تهدید می‌کند، بر اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران برای تداوم و حمایت همه جانبه از دولت عراق برای ریشه‌کنی فتنه تروریسم تاکید کرد.

شمخانی گفت: مستند‌سازی و بیان واقعیت‌های شکل گیری فتنه داعش، حامیان آن و شیوه مقابله موثر و واقعی با تروریسم امری مهم به منظور حفظ تاریخ و فرهنگ مقاومت است.

وی ظرفیت‌های عظیم فرهنگی عراق همچون برگزاری کنگره اربعین حسینی با مشارکت 20 میلیون زائر از کشورهای مختلف جهان و تامین امنیت آن را فراتر از شعائر دینی و دارای ابعاد جهانی عنوان کرد و افزود: حماسه برگزاری باشکوه اربعین حسینی پشتوانه قدرت سیاسی، فرهنگی و امنیتی عراق و نشان‌دهنده وحدت مسلمانان با محوریت محبت و ارادت به اهل بیت پیامبر اسلام است.

سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات جاری عراق در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی تاکید کرد: سیاست توسعه اختلافات و تفرقه در گروه‌های مختلف عراق که طی دوران حضور نظامیان خارجی در این کشور پایه‌گذاری شد با ظهور نتایج آن از جمله فتنه داعش بر ضد خود عمل نمود.

وی افزود: با افزایش اتحاد و انسجام در بین مردم عراق شکست مفتضحانه‌ای به تروریست‌های تکفیری و حامیان آن تحمیل شده و این روند تا آزادی کامل مناطق تحت اشغال ادامه خواهد داشت.

حکیم در پایان با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به بازسازی مناطق آسیب‌دیده از درگیری‌های نظامی اظهار داشت: با روند رو به رشد ایجاد امنیت در مناطق مختلف عراق لازم است همکاری‌های اقتصادی دو کشور برای توسعه رفاه و سازندگی در ابعاد مختلف افزایش یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها