امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137367
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ یک تحلیلگر مسائل انرژی در آمریکا از آمادگی ریاض برای سناریوی «افت شدید ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ یک تحلیلگر مسائل انرژی در آمریکا از آمادگی ریاض برای سناریوی «افت شدید بهای جهانی نفت& raquo; تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری «آناتولی»،‌ جیم کرین تحلیلگر مسائل انرژی در موسسه آمریکایی «جیمز بیکر» اذعان کرد که عربستان سعودی با اتخاذ سیاستهایی از قبیل «ایجاذ ذخایر ارزی کافی به منظور حفظ برنامه‌های هزینه‌ها و مخارج اجتماعی در شرایط افت بهای نفت در چند سال»، گویی آماده افت شدید قیمت نفت بود.
این کارشناس آمریکایی گفت: «استراتژی سعودی، یک استراتژی میان مدت است. عربستان سعودی برای این نوع سناریو برنامه ریزی کرده است و آنها منابع مالی کافی برای باقی ماندن در وضعیت آرام در اختیار دارند».
وی با هشدار درباره طولانی شدن دوره افت شدید بهای نفت و تاثیر آن بر سیاست داخلی عربستان سعودی ‌افزود: «اگر کاهش بهای نفت همانند وضعیت دهه 1980 و 1990 طولانی شود، هزینه‌های دولتی و اجتماعی عربستان سعودی کاهش خواهد یافت؛ ‌این هزینه‌ها برای کنترل رژیم (آل سعود) بر امور (این کشور) حیاتی است».
خبرگزاری آناتولی ترکیه در ادامه گزارش می‌دهد: «ریاض می‌گوید نمیتواند تولید نفت را کاهش داده و سهم خود از بازار جهانی را از دست بدهد اما برخی کشورها معتقدند که عربستان سعودی انگییزه‌های دیگری دارد و با کمک به فشار برای کاهش قیمتهای نفت، سعی در ضربه زدن به روسیه و ایران دارد».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها