امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137388
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم صهیونیستی در واکنش به تلاش فلسطین برای پوستن به دادگاه جنایت بین‌المللی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم صهیونیستی در واکنش به تلاش فلسطین برای پوستن به دادگاه جنایت بین‌المللی (لاهه) قصد دارد از قانونگذاران کنگره بخواهد کمک‌های سالانه واشنگتن به فلسطین را قطع کند.

رژیم صهیونیستی  پیشتر از مصادره 127 میلیون دلار از مالیات‌های جمع‌آوری‌شده فلسطینی‌ها و جلوگیری از انتقال آن به تشکیلات خودگردان فلسطینی خبر داده بود. روز دوشنبه یک مقام ارشد اسرائیلی در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی هاآرتص گفت تل‌آویو با اعضای طرفدار اسرائیل در کنگره آمریکا تماس خواهد گرفت تا از اختصاص کمک 400 میلیون دلاری سالانه وزارت خارجه آمریکا به تشکیلات خودگردان جلوگیری کند.

بیشتر اعضای کنگره جدید آمریکا را قانونگذاران جمهوری‌خواه تشکیل می‌دهند و بسیاری از سمت‌های کلیدی، هم در مجلس نمایندگان و هم در سنا در اختیار نمایندگان طرفدار اسرائیل و ضدفلسطینی قرار خواهد گرفت.

 مقام مورد استناد هاآرتص می‌گوید تل‌آویو از کنگره خواهد خواست با توسل به قانونی که ماه گذشته وضع شده جلوی انتقال کمک‌های مالی وزارت خارجه به تشکیلات خودگردان فلسطینی گرفته شود.

قانون یاد شده تصریح می‌کند در صورتی که فلسطینی‌ها شکایتی علیه اسرائیل در دادگاه لاهه تشکیل دهند وزارت خارجه باید کمک‌های مالی سالانه به فلسطین را قطع کند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چند روز پیش توافقنامه پیوستن فلسطین به دادگاه جنایات کیفری بین‌المللی را امضا کرد. مقامات رژیم صهیونیستی پس از امضای این سند، فلسطینی‌ها را به اقدامات تلافی‌جویانه تهدید کردند.

رژیم صهیونیستی در اولین گام از عملی کردن این تهدیدات اعلام کرد 127 میلیون دلار از مالیات‌های جمع آوری شده از فلسطینی‌ها را به مقامات تشکیلات خودگردان تحویل نخواهد داد.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار