امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137398
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، مراسم رونمایی از مجموعه 4 جلدی «حکمت نامه رضوی» تازه‌ترین محصول پژوهشگاه قرآن و حدیث با حضور ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، مراسم رونمایی از مجموعه 4 جلدی «حکمت نامه رضوی» تازه‌ترین محصول پژوهشگاه قرآن و حدیث با حضور آیت الله ری شهری و حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و جمعی از پژوهشگران، طلاب و دانشجویان برگزار می‌شود.

حکمت‏ نامه رضوى شامل یک درآمد، هشت بخش و 45 فصل است. در آغاز آن، گزارش کوتاهى از زندگى امام رضا، دوران امامت ایشان، سفر اجبارى ایشان به خراسان، پذیرفتن ولایت‏عهدى مأمون، عظمت علمى و عملى ایشان، شمار احادیثى که از ایشان نقل شده، و شهادت و زیارت آن بزرگوار ارائه می‌شود. سپس حکمت‌های به یادگار مانده از ایشان در زمینه مسائل عقلى، علمى، اعتقادى، سیاسى، عبادى، اخلاقى و پزشکى، با نظمى نوین در هشت بخش گزارش می‌شود.

بخش عظیمی از این حکمت نامه را مناظرات و پرسش و پاسخ‌های رضوی در مرو به خود اختصاص می‌دهد و بسیاری از حکمت‌های اعتقادی را شامل می‌شود و سوالات و شبهات آن زمان درباره توحید، امامت و ... دیگر چالش‌های فکری را نشان می‌دهد.جامعیت روایات رضوی در قالب یک مجموعه و تنظیم و ترتیب منطقی این روایات اهداف اصلی تدوین این حکمت نامه بوده است، شاید روایات رضوی در دیگر منابع هم یافت شود اما بدون تنظیم و ترتیب منطقی یا اینکه روایات ایشان در کنار روایات سایر ائمه (ع) آمده است، از این رو تدوین مجموعه روایات رضوی در قالب مدون و تعیین میراث حدیثی شیعه از امام رضا (ع) به تدوین و نشر «حکمت نامه رضوی» ضرورت بخشید.کتاب حکمت نامه رضوی، در چهار جلد، به زبان عربی و فارسی  از سوی پژوهشکدۀ علوم و معارف حدیث و تحت نظر آیت الله محمدی ری شهری منتشر شده است.

این مراسم روز چهارشنبه ساعت 10 صبح در موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث واقع در قم، بلوار پانزده خرداد، انتهای شهرک جهاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها