امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137408
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
حسینعلی شیدان شید عضو هیئت علمی گره فلسفه و کلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و برگزیده جشنواره فارابی برای کتاب «هستی و چیستی در مکتب صدرا» ...

حسینعلی شیدان شید عضو هیئت علمی گره فلسفه و کلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و برگزیده جشنواره فارابی برای کتاب «هستی و چیستی در مکتب صدرا» ضمن بیان این مطلب، به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: بنده نظارت علمی بر کتاب «هستی و علل آن در حکمت مشاء» را در دست داشتم.

وی در ادامه یادآور شد: نوشتار حاضر ترجمه و شرح نمط چهارم شرح اشارات خواجه نصیرالدین طوسی است که ترجمه اش می تواند به عنوان یکی از متون اصلی حکمت و فلسفه اسلامی مورد توجه باشد.

شیدان شید مخاطب اصلی این نوشتار را دانشجویان و طلبه هایی به شمار آورد که دست کم در مقطع کارشناسی ارشد فلسفه اسلامی تحصیل می کنند، اظهار داشت: شرح اشارات خواجه نصیرالدین طوسی در فلسفه اسلامی بسیار تأثیرگذار است و این نوشتار در حوزه حکمت مشاء نیز جزو آثار برگزیده است. البته پیشتر نیز اشارات به فارسی ترجمه و شرح شده است اما شرح خواجه تاکنون به فارسی ترجمه نشده بود.

وی درباره اثر جدید خود که به تازگی از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شده با عنوان «ارزش معرفت شناسی تجربه دینی» نیز توضیح داد: این نوشتار نیز با همکاری علی شیروانی ترجمه شده است و نویسنده آن دیویس است.

شیدان شید درباره نوشتار در دست کار خود با عنوان «عقل و دین از دیدگاه غزالی» توضیح داد: این اثر در نیمه راه قرار دارد که فعلاً توضیحی درباره آن ارائه نمی دهم تا به مرحله نهایی برسد. این کتاب نیز توسط انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر می شود.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها