امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137419
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در هجدهمین یادداشت خود با اشاره به برگزاری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در هجدهمین یادداشت خود با اشاره به برگزاری اولین نشست هم اندیشی اساتید، پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های کتابداری، علم اطلاعات و دانش‌شناسی با مسئولین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ابراز امیدواری کرد برگزاری این نشست­، موجب تقویت جنبه­ علمی و رعایت اصول حرفه­‌ای منطبق با آخرین دستاوردهای نظری محققان و پژوهشگران رشته‌های مرتبط با وظایف نهاد کتابخانه‌های عمومی و ارتقای سطح کیفی برنامه­‌ها در نهاد شود.

 

متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:

«به نام آنکه جان را حکمت آموخت

کتابداران و همکاران عزیز و گرامی

با سلام و احترام

با آرزوی سلامت و سعادت برای همه­ شما عزیزان

1- به لطف الهی و تلاش معاونت برنامه­‌ریزی نهاد، اولین نشست هم­‌اندیشی اساتید، پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های کتابداری، علم اطّلاعات و دانش‌ شناسی با مسئولین نهاد کتابخانه­‌های عمومی کشور، امروز برگزار می‌شود.

برگزاری این نشست­‌ها، موجب تقویت جنبه علمی و رعایت اصول حرفه­‌ای منطبق با آخرین دستاوردهای نظری محقّقان و پژوهشگران رشته‌های مرتبط با وظایف نهاد کتابخانه­‌های عمومی و ارتقاء سطح کیفی برنامه­‌ها در نهاد خواهد شد. انشاءالله.

2- اولین جلسه ­مقدّماتی کمیته ­بررسی آزمون سال 1391 روز شنبه 13/10/93  با حضور اینجانب تشکیل شد. در این رابطه چند تذکر ضروری است.

اول- از شاکیان آزمون مزبور تقاضا می‌‌شود شکایت خود را صرفاً در سامانه مربوطه در پرتال نهاد ثبت کنند و از مراجعه حضوری به نهاد و یا ارسال نامه و ایمیل مشابه خودداری کنند و مطمئن باشند به شکایت ثبت شده در سامانه به دقّت رسیدگی و نتیجه اعلام خواهد شد.

دوم – اعضای اصلی کمیته­ بررسی آزمون تماماً از معاونین و مشاوران اینجانب در دوره­ جدید نهاد هستند و اینجانب بر نحوه­ رسیدگی و نظارت کامل خواهم داشت و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

سوم- پس از اتمام کار کمیته بررسی آزمون نتایج با مستندات به شاکیان اعلام و نسبت به جذب افرادی که مطابق بررسی کمیته حقّ ایشان در آن آزمون تضییع شده اقدام خواهد شد.

3- هفته گذشته سومین دوره­ آموزشی «مشاوره کتابدار» ویژه­ کتابداران چهار استان در مازندران با موفقیّت و سطح قابل قبول از نظر کیفی برگزار شد که وظیفه خود می­‌دانم از مدیران استان‌های مربوطه و همکاران معاونت توسعه ­کتابخانه­‌ها و کتابخوانی و همچنین از کتابداران شرکت کننده در این دوره تشکّر کنم و ضرورت برگزاری این قبیل دوره‌ها برای تمامی کتابداران عزیز را مورد تاکید قرار دهم.

4- علیرغم ابلاغ بخشنامه مربوط به هزینه­ مهدکودک همچنان برخی پیام‌ها، حکایت از ابهاماتی در برخی استان‌ها دارد که مجدّداً تصریح می‌شود.

اولاً کمک هزینه مهدکودک از ابتدای سال 1393 به بانوان دارای فرزند زیر شش سال (بدون محدودیت تعداد فرزندان زیر شش سال) قابل پرداخت است.

ثانیاً این هزینه از محل بودجه­‌های استانی باید پرداخت شود که با تصویب الزام پرداخت نیم درصد درآمدهای شهرداری بزودی اعتبارات استانی افزایش خواهد یافت و این گونه امور که از نظر قانونی لازم ­الاجراست بدون هیچگونه مشکلی قابل انجام است.

5- درباره بیمه­ تکمیلی بخشنامه­‌ای از سوی معاونت اداری مالی به تمامی استان‌ها ابلاغ و چهار طرح بیمه­ تکمیلی جهت انتخاب ارائه شده است.

6- به اطّلاع تمامی مدیران کل و کتابداران و همکاران عزیز می­‌رساند مطابق قانون، بیمه­ تمامی همکاران و کتابداران اعم از انجمنی، روستایی، قراردادی، خدماتی امری الزامی است، لذا مسئولیّت قانونی عدم بیمه کردن این عزیزان مستقیماً بر عهده­ مدیران کل و موجب پیگیری قانونی خواهد بود.

و من الله التوفیق

علیرضا مختارپور

دبیرکل»

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها