امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13742
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یدالله جوانی تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان «10 پیام مهم خلق حماسه سیاسی ملت ایران» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یدالله جوانی تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان «10 پیام مهم خلق حماسه سیاسی ملت ایران» عنوان کرد: ملت بزرگ ایران در روز جمعه 24 خرداد 1392 صحنه انتخابات را به صحنه خلق حماسه‌ای تبدیل کرد که مورد انتظار رهبری فرزانه انقلاب اسلامی بود.

روز جمعه، عرصه سیاسی کشور، صحنه رویارویی ملت ایران با دشمنانش بود، دشمنانی که از سال 88 تا به امروز تلاش کردند با بی‌اعتبار کردن انتخابات در ایران و زیر سؤال بردن سازوکارهای آرا، مردم را از آمدن پای صندوق‌های رأی بازداشته و بدین صورت به پشتوانه‌های مردمی نظام اسلامی آسیب وارد کنند.

با مدیریت راهبردی این صحنه از سوی مقام معظم رهبری، جهانیان شاهد حماسه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی بودند و همگان می‌دانند که نتیجه انتخابات هر چه باشد، فرع بر اصل حضور گسترده و حداکثری مردم است.

امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در روز 14 خرداد در حرم مطهر و نورانی حضرت امام (ره) فرمودند: هر رأیی که به هر یک از این نامزدها دهید، رأی به جمهوری اسلامی است، رأی اعتماد به نظام و سازوکار انتخابات است، دشمنان این مهم را نشانه رفته بودند تا با سیاه نمایی و القای آزاد نبودن انتخابات و تأکید بر اینکه انتخابات ایران فرمایشی بوده و از قبل نتیجه‌اش مشخص شده، به اعتماد عمومی مردم ایران نسبت به نظام خدشه وارد کرده و انتخابات را از رونق بیندازند.

اما بر عکس این خواست دشمنان ملت ایران به فراخوان رهبری عزیز و فرزانه انقلاب لبیک گفت و با حضور با نشاط خود هر یک بر اساس تشخیص به یکی از افراد صالح و مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته و رأی دادند.

این حضور حماسی، رسانه‌های بیگانه را به اعتراف واداشت، بی‌بی‌سی فارسی گفت: «به جرأت می‌توان گفت که تعداد رأی‌دهندگان از سال 88 بسیار بالاتر بوده است و مردم عموما در سرنوشت خود مشارکت کرده‌اند.

در مورد نتیجه انتخابات، اسکای نیوز اعلام داشت: شاید اینکه چه کسی در ایران روی کار بیاید برای کشورهای دیگر تفاوت داشته باشد، اما برای اسرائیل، «باخت، باخت است» هیچ یک از نامزدها رغبتی به توقف برنامه هسته‌ای ایران ندارند.»

نیویورک تایمز با تحلیل محتوایی سخنان مردم ایران هنگام رأی دادن می‌‌آورد: «مردم رأی خود را مؤثرتر از بمب می‌دانند.»

راشاتودی حضور مردم ایران در پای صندوق‌های رأی را شگفت‌انگیز توصیف می‌کند.

خبرگزاری فرانسه، صف‌های طولانی مردم برای رأی دادن را نشان‌دهنده وظیفه ملی ایرانیان می‌داند. روزنامه الاخبار در بازتاب حضور پرشور و نشاط ایرانیان در انتخابات می‌نویسد: زندگی مردم ایران این است که همه را غافل‌گیر می‌کنند.

آری در روز انتظار خلق حماسه سیاسی، ملت ایران حماسه بزرگ خود را خلق کرد و آشکارا به همگان پیام داد که اهم پیام‌های این حماسه بزرگ را می‌توان در 10 محور زیر خلاصه کرد:

1- حضور تکلیف‌گرایانه در صحنه تعیین سرنوشت

مردم ایران طی 34 سال گذشته همواره در صحنه‌های تعیین سرنوشت حضوری، جدی، فعال و تکلیف‌گرایانه داشته و در 24 خرداد این حضور با شور و نشاط انقلابی تجلی خاصی داشت.
2- پیوند ناگسستنی با انقلاب، نظام و ولایت

مردم ایران در یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور در پای صندوق‌های رأی به جهانیان نشان داد که با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، پیوندی ناگسستنی دارند، این حضور پاسخی بود به فراخوان رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی و مردم با لبیک‌گویی به این فراخوان نشان دادند که با ولایت پیوندی مبنی بر مبنای باورها و اعتقادات دینی و ملی دارند.
3- اعتماد مردم به نظام و مسئولان کشور

دشمنان با پدید آوردن فتنه 88 تلاش کردند تا اعتماد مردم به نظام اسلامی را مخدوش کنند و از این طریق انتخابات ایران را از رونق حضور گسترده بیندازند حضور حماسی مردم در انتخابات 24 خرداد نشان داد که دشمنان در مخدوش کردن اعتماد عمومی به مسئولان نظام کاملا شکست خوردند.
4- وحدت ملی و همبستگی اجتماعی

ایرانیان در 24 خرداد در تمام استان‌ها و مناطق کشور با هر نوع گرایش قومی و مذهبی در صف‌های طولانی برای تعیین رئیس ‌جمهوری پای صندوق‌های رأی رفتند. مشارکت بالای مردم در این انتخابات شاخص مهمی برای سنجش میزان بالای وحدت ملی ایرانیان است. همبستگی اجتماعی در جامعه ایرانی روز جمعه با حضور یکپارچه اکثریت واجدان شرایط رأی دادن به نمایش گذاشته شد.
5- قانون‌گرایی در جامعه ایران

نظام سلطه و ضد انقلاب همسو با آن تلاش بسیار داشت تا بتواند انتخابات را بستری برای بر هم زدن ثبات، آرامش و امنیت کشور قرار دهد.

با هدایت راهبردی مقام معظم رهبری، گفتمان قانون‌گرایی در کشور حاکم شد و در چارچوب این گفتمان رفتارهای سیاسی سامان یافت انتخابات با حضوری گسترده برگزار و همگان با پایبندی قانون به دشمنان و عوامل آن و همچنین افراطیون مجال تنش‌آفرینی ندارند.
6- پاسخ کوبنده به تحریم‌ها

غرب از تحریم‌های اقتصادی خود علیه ملت ایران با عنوان تحریم‌های فلج‌کننده یاد کرد و بر این پندار بود که از نتایج این تحریم‌ها بر جامعه ایرانی فاصله افتادن بین مردم و نظام خواهد بود.

کشورهای سلطه‌گر غربی و به ویژه آمریکایی‌هادر انتظار 24 خرداد بودند تا تأثیر تحریم را در سردی انتخابات و عدم حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی ببینند اما همانند گذشته مردم عظیم‌الشأن و هوشمند ایران با حضوری گسترده و بانشاط پاسخی کوبنده به تحریم‌ها دادند.
7- سالم و آزاد بودن انتخابات

چندین ماه است که رسانه‌های استکباری و صهیونیستی بر اساس سیاست‌های تبلیغی قدرت‌های شیطانی انتخابات در ایران را مورد هجوم قرار داده و با هدف بی‌اعتبارسازی انتخابات 4 خرداد این انتخابات را غیرآزاد،‌ ناسالم، فرمایشی و با نتیجه‌ای از قبل مشخص شده معرفی می‌کردند.

حضور گسترده و حداکثری مردم ایران در این انتخابات این پیام را به جهانیان داد که برخلاف خط رسانه‌ای غرب انتخابات ایران از نظر مردم، سالم، آزاد، رقابتی و عادلانه است.

ده‌ها میلیون ایرانی با اطمینان به سلامت این انتخابات، ساعت‌ها در صف‌های طولانی ایستادند رای خود را به فرد مورد نظرشان بدهند.

8- یکی از مهمترین پیام‌های حضور حماسی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری نمایش اقتدار ملی برای جهانیان است ایرانیان با این پیام عزم و اراده جدی خود را برای حرکت در مسیر عزت، سربلندی و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی یک بار دیگر به رخ دشمنان کشاندند.
9- پیام مقاومت و ایستادگی

حضور حماسی وگسترده پس از 34 سال رویارویی با نظام سلطه با وجود شدیدترین فشارها و تحریم‌ها نشان از مقاومت و ایستادگی مردم در برابر دشمنانش دارد ملت ایران با این حضور خستگی‌ناپذیر خود در مسیر مقاومت و ایستادگی را به نمایش گذاشت.

10- اثبات کارآمدی الگوی مردم‌سالاری دینی

اثبات کارآمدی الگوی نوین مردم‌سالاری دینی از دیگر پیام‌های حضور گسترده مردم در عرصه انتخابات است مردم ایران با این حضور پرشور و نشاط مهر تأییدی بر کارآمدی نظام مردم‌سالاری دینی زدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها