امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137426
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آیین اختتامیه پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان با حضور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آیین اختتامیه پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حمید صابر فرزام دبیر مسابقات طی سخنانی برگزاری مسابقات را حاصل تلاش جهاد دانشگاهی از سال 1364 دانست و گفت:‌ این مسابقات نهالی است که در سال 64 جهاد دانشگاهی با برگزاری مسابقات دانشجویان کشور کاشت و با رهنمودهای رهبری اولین دوره مسابقات بین‌المللی در سال 1385 برگزار شد.

برگزاری مسابقات قرآن دانشجویان در اوج اسلام هراسی برای وحدت

وی با اشاره به برگزاری این مسابقات همزمان با اوج اسلام‌هراسی در سطح جهان گفت: این مسابقات با حضور دانشجویانی از پنج قاره جهان با شعار قرآن کریم منادی وحدت همزمان با اوج اسلام هراسی در سطح جهان برگزار می‌شود و دانشجویان کشورهای مختلف در لوای قرآن بر وحدت خود می‌افزایند.

حضور شرکت کنندگان 77 کشور جهان

صابر فرزام از برگزاری این مسابقات به صورت 2 سالانه خبر داد و گفت:‌ این مسابقات به صورت 2 سالانه برگزار می‌شود که دبیرخانه آن با برقراری ارتباط با 107 کشور جهان، امسال موفق به جذب نمایندگانی از 77 کشور شد. البته آزمون ورودی مسابقات در کشور مبدأ برگزار شد و نهایتاً 47 کشور به مرحله نهایی رسیدند.  

دبیر مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان از حضور داورانی از 8 کشور جهان در این مسابقات خبر داد و گفت:‌ در این دوره از رقابت‌ها داورانی از 8 کشور جهان حضور داشتند و به صورت کاملاً دقیق رقابت‌ها را زیر نظر گرفتند، همچنین در این دوره از مسابقات 28 محفل قرآن در سطح تهران و تعدادی کارگاه تخصصی قرآنی برگزار شد. همچنین در این مسابقات دو همایش پژوهشی با موضوعات وحدت و مطالعات میان‌رشته‌ای برگزار شد که این همایش‌ها با استقبال قشر دانشجویی روبه‌رو شد و بیش از 250 مقاله و پایان‌نامه به دبیرخانه همایش ارسال شد.

آماده راه‌اندازی مرکز و بانک مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن هستیم

صابر فرزام با اشاره به دو فعالیت قرآنی جهاد دانشگاهی در سطح جهان اسلام گفت: جهاد دانشگاهی با راه‌اندازی خبرگزاری بین‌المللی قرآن و برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان دو فعالیت منحصر به فرد در سطح جهان برگزار می‌کند و آماده سومین فعالیت یعنی تأسیس مرکز مطالعات بین‌ رشته‌ای و بانک بین رشته‌ای قرآن هستیم، البته در این راه دست نیاز خود را به سمت آقای لاریجانی رئیس مجلس، قالیباف شهردار تهران و وزیر علوم دراز می‌کنیم تا ما را یاری کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار