امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137427
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین اختتامیه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین اختتامیه مسابقات بین& zwnj;المللی قران دانشجویان طی سخنانی قرائت و حفظ قرآن را امری مبارک و مقدس بیان کرد و گفت: قرائت و حفظ قرآن کریم مقدمه‌ای است برای عمل به قرآن و قرآن کریم از ما خواسته‌هایی دارد که درباره این خواسته‌ها هم از ما و هم از رسول خدا سؤال می‌کند.

خداوند در سایه اختلاف به احدی خیر اعطا نکرده است

وی با اشاره به اینکه وحدت یکی از توصیه‌های مهم قرآن است و باید به آن توجه داشت، گفت: در عصر حاضر باید همه ما به توصیه‌های قرآن توجه داشته باشیم که یکی از این توصیه‌ها وحدت است. خدای سبحان به احدی در سایه اختلاف و تفرقه خیر و موفقیتی عطا نکرده و در هر مقطع از تاریخ اسلام مسلمانان با اتحاد توانسته‌اند حرکت کنند و سربلند و سرفراز باشند. همچنین در کنار وحدت نکته‌ای که قرآن به ما گوشزد کرده این است که دشمنان اسلام را فراموش نکنیم. در قرآن کریم قاطعیت و شدت در برابر دشمنان پیش از «رحماء بینهم» بیان شده است، البته مهم‌ترین شرط مقابله با طاغوت ایمان است.

وحدت و عدم غفلت از دشمن پیام ملت ایران به شرکت‌کنندگان مسابقات

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان پیامی از سوی ملت ایران به شرکت‌کنندگان این مسابقات گفت: در همین جا پیام قرآنی ملت ایران به رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری را به شما شرکت‌کنندگان مسابقات اعلام می‌کنم. اول حفظ وحدت و دوم عدم غفلت از دشمن و توجه به توطئه دشمن. بدانید دشمنان درصدد هستند که ما از سرمایه‌ اصلی خود یعنی اتحاد غافل باشیم.

ایران اسلامی الگوی مناسبی برای سایر کشور های اسلامی

وی ایران اسلامی را الگوی مناسبی برای سایر کشورهای اسلامی بیان کرد و گفت: ملت مسلمان ایران در سایه رهبری امام و مقام معظم رهبری به دستورات قرآن عمل کرد و به عزت رسید و سایر مسلمانان هم می‌توانند از انقلاب اسلامی ایران الهام بگیرند. همچنین این جلسه هم از برکات انقلاب اسلامی است و امید است خداوند به ما توفیق بدهد تا با تدبر در قرآن و عمل به آن نگذاریم دشمنان بر ما مسلط شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها