امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137429
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
«پروین سلیحی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: محتوای برنامه‌های تلویزیونی و ...

«پروین سلیحی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: محتوای برنامه‌های تلویزیونی و آنچه پخش می& zwnj;شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خوشبختانه آقای ضرغامی در دوره گذشته خیلی زحمت کشید و برنامه‌های تلویزیونی در دهه گذشته از لحاظ محتوایی رشد چشمگیری داشتند.

وی ادامه داد: البته در رسانه‌ای که همه چشم‌ها به دنبال آن است، ما اگر بخواهیم کارهای دینی و اسلامی با تراز بالا داشته باشیم، این حجم کم است و باید بیشتر شود. ضمن اینکه ما برای کسانی که مسئولیت دارند و در این راه گام برمی‌دارند همواره دعای خیر می‌کنیم و باید قدر زحماتشان را بدانیم.

سلیحی درباره نظارت بر محتوای برنامه‌های تلویزیونی نیز عنوان داشت: صداوسیما یکی، دو برنامه ندارد که ما بخواهیم نظارت کامل بر آن داشته باشیم. ما یک دستگاه عریض و طویل در داخل سازمان داریم که همه برنامه‌ها را رصد می‌کند و امکان دارد که یکسری معدود از برنامه‌سازان و تهیه‌کنندگان نظر خود را در برنامه‌ها لحاظ کنند که البته در صورت مغایرت با موازین اسلام و جمهوری اسلامی فورا مورد تذکر قرار می‌گیرد. ما در سازمان صداوسیما به دنبال ترویج حرف، کلام و مکتب اسلام هستیم که بهترین منشور را برای زندگی سعادتمندانه دنیوی و زندگی سعادتمندانه اخروی دارد.

وی با بیان اینکه ما باید شناخت عمیق‌تر و درست‌تر از مفاهیم اسلامی داشته باشیم و آن را در آثار خود با زبان و ادبیات خوبی به مخاطبان منتقل کنیم، اظهارداشت: خوشبختانه طی سال‌های گذشته مجموعه‌های نمایشی از لحاظ مفاهیم رشد چشمگیری داشته‌اند و به جنبه‌های مختلف زندگی پرداخته‌اند. همچنین یک اثر خوب نمایشی علاوه بر فیلمنامه قوی باید مفهوم و محتوای غنی هم داشته باشد و ما آموزش غیر مستقیم هم داشته باشیم که اثرگذاری بسیار بیشتری نسبت به آموزش مستقیم دارد. البته در این زمینه کمبودهایی وجود دارد و شاید لازم باشد کار بیشتری صورت بگیرد که امیدوارم این نقایص اندک زودتر برطرف شود.

وی در پاسخ به این سوال که شما هم اکنون جایگاه زنان را در آثار نمایشی چگونه می‌بینید؟ تصریح کرد: امروز این جایگاه نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است. در گذشته خانم‌های چادری در آثار نمایشی نقش‌های  ضعیفی داشتند و عملا بی‌سواد بودند و یا قدرت تصمیم‌گیری نداشتند. اما شخصیت‌های زن سریال‌های ما امروز عمدتا خانم‌هایی هستند که هم از لحاظ عفاف و حجاب خوب هستند و هم محکم و استوار هستند و در شرایط سخت تصمیم‌های درست را می‌گیرند. مانند سریال مدینه که شخصیت زن آن یک فرد مومن و قوی بود. در کل این روند رو به رشد و قابل توجه است و امیدوارم ما از نظر کمی و کیفی بتوانیم رشد بیشتری داشته باشیم.

سلیحی همچنین درباره حضور زنان با پوشیه در یکی از برنامه‌های تلویزیونی توضیح داد: این کار، اقدام خوبی نبود. به واسطه این برنامه صداوسیما را متهم کردند که قصد دارد چنین الگویی برای حجاب آن هم در برنامه سبک زندگی ترویج کنند، این کار یک اشتباه محض بود و دیگر تکرار نشد. در حقیقت یک تعدادی هستند که این حجاب را می‌پسندند و قابل احترام هم هست ولی صداوسیما قصد ترویج آن را ندارد.آنچه درباره حجاب زن در اسلام آمده برای ما فصل‌الخطاب است و ترویج آن برای ما اولویت دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها