امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137432
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
سیدمهدی کرباسی کارگردان مستند «ضلع شرقی وال استریت» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره موضوع این مستند گفت: ایده اولیه این ...

سیدمهدی کرباسی کارگردان مستند «ضلع شرقی وال استریت» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره موضوع این مستند گفت: ایده اولیه این فیلم از نظریه اقتصاددانی بنام توماس پیکتی شکل گرفته است که وی در نظریه خود می& zwnj;گوید که هر وقت نرخ سود سرمایه از نرخ رشد اقتصادی بیشتر باشد باعث اختلاف طبقاتی خواهد شد.

وی گفت: مستند «ضلع شرقی وال استریت» جنبش وال استریت را مورد تحلیل قرار می‌دهد.

کرباسی خاطرنشان کرد: ما با ساخت این مستند پارامترها را در ایران بررسی می‌کنیم که وجود این شرایط در کشور خودمان به چه شکل خواهد بود.

کارگردان «فاکتور صوری» درباره استقبال از فیلمش در جشنواره فیلم عمار اظهار داشت: ساعت اکران فیلم من خیلی مناسب نبود و به همین علت جمعیت بسیاری به سالن نمیامدند اما با این حال از بازخوردهای مخاطبان پس از تماشای فیلم معلوم شد که «ضلع شرقی وال استریت» را پسندیده‌اند که این جای شکر دارد.

کرباسی با اشاره به فضای مستند در کشورمان و حرکت عمار در عرصه مستند تاکید کرد: فضای مستند کشورمان تا قبل از شکل گیری جشنواره عمار مستندهای مخاطب خاص بوده و غالبا این طور مستندها آثاری هستند که دغدغه مردم نیستند اما من احساس میکنم که فیلمسازانی که برای عمار فیلم ارسال می‌کنند موضوعات فیلم هایشان برای مردم ملموس‌تر است.

بنابراین گزارش، سیدمهدی کرباسی از مستندسازان جوان کشورمان است که اخیرا مستند «فاکتور صوری» را با موضوع بانکداری اسلامی در کشور ساخته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها