امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137441
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 80
علیرضا قزوه امروز در قزوه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان در زمینه فرهنگ و ادبیات بسیار غنی است چراکه پیشینه ...

علیرضا قزوه امروز در قزوه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان در زمینه فرهنگ و ادبیات بسیار غنی است چراکه پیشینه بسیار خوبی در ادبیات فارسی دارد اما به دلیل بعد مسافتی که با مرکز داشته ناخواسته به سمت محرومیت سوق پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ادبی باعث آشنایی مردم با فرهنگ و ادبیات این منطقه می‌شود، افزود: باید برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در این استان به صورت مستمر هرساله برگزار شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور ادامه داد: برگزاری این جشنواره با هفته وحدت مقارن شده و امروز در این محفل از جای جای کشور مردم شیعه، سنی، کرد و بلوچ حضور دارند تا ضمن به نمایش گذاشتن وحدت و اتحاد خود، بیشتر با چهره‌های ادبی و فرهنگی همدیگر آشنا شده و استعدادهای پنهان را شکوفا کنند.

وی عنوان کرد: برگزاری این جشنواره به ویژه در سیستان و بلوچستان یک ضرورت بود، سیستان و بلوچستان استانی است که در آن وحدت باید ملموس باشد چراکهن کسانی هستند که می‌خواهند بذر نفاق را بپاشند ما باید هوشیار باشیم و در بعد فرهنگی هم سعی می‌کنیم دشمن را مایوس کنیم.

قزوه گفت: فرهنگ حرف اول را می‎زند هرچه در این زمینه تلاش کنیم و مراوده فرهنگی با این استان داشته باشیم شاهد رشد در سایر بخش‌ها خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: مردم شیعه و سنی سال‌ها در سیستان و بلوچستان در کنار هم به‌طور مسالمت‌آمیز زندگی کرده و در مقابل دشمنان و بدخواهان نظام ایستاده‌اند به گونه‌ای که امروز در سایه وحدت و درایت مقام معظم رهبری در امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم.

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عنوان یک رسانه خلاق و پیشرو در بخش ادبی است

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور عنوان کرد: برپایی نشست‎های ادبی و نقد در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; کار بسیار ارزشمندی است که جای قدردانی دارد؛ تا هفته گذشته بیست و دومین دومین جلسه نقد ادبی در این خبرگزاری برگزار شد، این کار ارزنده نشان از اراده و جدیت این خبرگزاری در برنامه‌های ادبی دارد.

این مسئول افزود: چهارمین جشنواره سراسری شعر انقلاب در سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است، اگر ادارات و دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها حمایت کنند، قطعا دبیرخانه دائمی این جشنواره در سال‌های آینده در سیستان و بلوچستان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با همکاری رسانه‌ها به ویژه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌شود دبیرخانه دائمی جشنواره شعر انقلاب را بر عهده سیستان و بلوچستان گذاشت، گفت: اگر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کشورهای دیگر نمایندگی می‌زند نشان از موفقیت این خبرگزاری است و اگر در استان‌های محروم مانند سیستان و بلوچستان نیز در برنامه‌های ادبی بیشتر مشارکت کند حوزه هنری کشور نیز پشتیبانی خود را اعلام می‌‎کند.

قزوه عنوان کرد: رسانه‌ها به ویژه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عنوان یک رسانه خلاق و پیشرو نیز در این زمینه در سیستان و بلوچستان وقت بگذارند چراکه در این منطقه نیازمند کارهای فرهنگی از این قبیل هستیم.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور گفت: فارس به عنوان یک رسانه خلاق و پیشرو در بعد فرهنگی و ادبی بسیار خوب کار می‌کند، تقویت فعالیت‌های ادبی و شعر به ویژه در بحث انقلاب در استان‎های محروم وظیفه همه است؛ امیدواریم در سیستان و بلوچستان نیز فعالیت‌ در بخش ادبی بیشتر باشد.

انتهای پیام/3139/م40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار